Partnerstwo z Osnabrűck

Szkolny Klub Europejski w 1997 roku nawiązał współpracę drogą korespondencyjną z Berufsbildende Schulen der Stadt Osnabrűck.

We wrześniu 1998 roku 45-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Osnambrűck wraz z dyrektorem Schlűterern gościła w naszej szkole i naszym mieście.

15 października 1998 otrzymaliśmy od uczniów niemieckich list z podziękowaniami za serdeczne przyjęcie oraz wspólne zdjęcie pod Ratuszem z podpisami wszystkich uczestników niemieckich. 15-osobowa grupa naszych uczniów została zaproszona do Osnabrűck wraz z trzema opiekunami.

Z pierwszą wizytą w Osnabrűck gościliśmy w dniach od 7 do 12 czerwca 1999 r. Program był przebogaty. Zwiedziliśmy miasto Osnabrűck i szkołę, spotkaliśmy się z burmistrzem Osnabrűck w Sali Pokojowej ratusza.

Nasi uczniowie mieszkali u rodzin kolegów niemieckich, dzięki czemu mogli poznać codzienne życie sąsiadów zza zachodniej granicy i podszkolić język, a to były główne cele tego wyjazdu. Dyrektorzy obydwu szkół podpisali umowę o partnerstwie.

14 września 1999 r. ponownie gościliśmy przez jeden dzień uczniów i nauczycieli z Osnabrűck. Cieszyliśmy się ze spotkania z przyjaciółmi i już planowaliśmy program na czerwiec 2000, gdyż wtedy Niemcy mieli gościć u nas przez tydzień. Współpraca z BBS Osnabrűck trwa nadal, byliśmy w Osnabrűck w czerwcu 2001, 2003, 2005 oraz w marcu 2007r.

Niemcy przebywali u nas w czerwcu 2002, 2004, 2006 oraz w kwietniu 2008r w marcu 2009 i marcu 2010.

Wymiana uczniowska między ZSZ Rawicz a BerufsschulzentrumamWesterberg

W dniach 8.04.2013 -13.04.2013 czternastoosobowa grupa uczniów ZSZ Rawicz, wraz z nauczycielkami języków obcych, Karoliną Gresztą i Justyną Andrzejewską, brała udział w piętnastej wymianie międzyszkolnej. Celem tegorocznej wymiany, tak jak wszystkich poprzednich, było poznanie kultury sąsiadów zza zachodniej granicy, doskonalenie znajomości języka obcego, obalenie mitów i stereotypów oraz nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości.

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej Berufsschulzentrum Westerberg z Osnabrück

W dniach 24.03-29.03.2014 r. po raz szesnasty odbyła się wizyta uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej Berufsschulzentrum Westerberg z Osnabrück. Wizyta współfinansowana była ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

15 uczniów z Niemiec, którym towarzyszyły dwie nauczycielki - Sabine Hagemann i Monika Dreier - gościło u rodzin swoich polskich kolegów. Program wizyty był niezwykle bogaty. Już następnego dnia po przyjeździe do Rawicza, we wtorek, niemieccy uczniowie zwiedzili szkołę. Wspólne zabawy integracyjne z elementami nauki języka polskiego i niemieckiego służyły wzajemnemu poznawaniu się. Następnie uczniowie w międzynarodowych grupach przystąpili do pracy nad projektem „Tradycje, zwyczaje, obrzędy w Polsce i Niemczech”.  Każda z grup otrzymała za zadanie przygotować prezentację na jeden z tematów: Wielkanoc, Boże Narodzenie, urodziny, ślub lub potrawy z perspektywy polskiej i niemieckiej. Uczniowie nauczyli się także piosenki „Sto lat” po polsku i niemiecku, które zgodnie z tradycjami w obu krajach śpiewane są na urodziny. Zaśpiewano je France, która właśnie kończyła 17 lat. Plany pokrzyżowała nam pogoda. Z powodu ciągłych opadów deszczu we wtorek musieliśmy zrezygnować ze zwiedzania Rawicza.

Czytaj więcej...

Wizyta niemieckich przyjaciół z Osnabrück 2012

Już po raz czternasty, w dniach 11-16 czerwca br., okazję do spotkania mieli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i ich niemieccy rówieśnicy z Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück. Piętnastoosobowa grupa uczniów wraz z dwiema nauczycielkami, Moniką Dreier i Sabine Hagemann- przybyła do Rawicza, aby wspólnie realizować projekt uczniowskiej wymiany. Każdy z Niemców mieszkał u polskiej rodziny i mógł poznać w ten sposób nasze zwyczaje oraz kulturę. Dwukrotnie uczniowie spotkali się w jednym z rawickich lokali aby kibicować drużynom polskiej i niemieckiej, co także pozwoliło im się zintegrować i lepiej poznać.

Czytaj więcej...

Rok 2011

W dniach 4-9.04.2011 odbyła się trzynasta wymiana uczniów pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu a Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück.

Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów, nad którymi opiekę sprawowali pani wicedyrektor Justyna Szajerka oraz nauczycielki języka niemieckiego panie Karolina Greszta i Małgorzata Kędzia.

Czytaj więcej...

Rok 2010

12 wymiana uczniów pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu a Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück

W dniach 8-13.03.2010 w naszej szkole miała miejsce 12 wymiana uczniów pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu a Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück. 15 uczniów z Niemiec mieszkało w rodzinach swoich polskich rówieśników. Temat tegorocznego projektu był następujący: „Teatr, piosenka, taniec sposobami porozumienia i jednoczenia narodów”. Uczniowie ze szkoły partnerskiej z Osnabrück zwiedzili naszą szkołę, zapoznali się z zabytkami naszego miasta, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i oczywiście w projekcie. W tym roku do pracy w programie było zaangażowanych wielu nauczycieli z naszego Zespołu. Wiele pomogła także dyrekcja, za co bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

Statystyki

4717008
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
267
377
6502
31165
30858
4717008

Twoje IP: 3.222.251.91
Data i godzina: 2023-01-29 19:13:12

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zakończenie nauki w Zespole Szkół Zawodowych


W piątkowe, słoneczne popołudnie w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów 5 klas technikum i słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Łącznie świadectwa otrzymały 102 osoby, w tym 9 z wyróżnieniem. 

Dyrektor placówki Krzysztof Jarosz pogratulował wszystkim ukończenia szkoły i życzył powodzenia w dorosłym życiu. 

Szczególne wyróżnienie i zaszczytny tytuł Absolwenta Roku przypadł Jakubowi Krzyżosiakowi z klasy IV TB, zaś Marta Kurkiewicz z klasy 4 TE została nagrodzona za działalność na rzecz innych („Nagroda Dobrego Serca”).

Więcej…
Sunday the 29th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©