Trzeci tydzień praktyki zawodowej w Niemczech

Trzeci tydzień praktyki zawodowej zakończył się weekendem pełnym nowych odkryć i doznań. W sobotę 22 marca zwiedzaliśmy Drezno- stolicę Saksonii, nazywane Florencją nad Łabą. Do Starego Rynku, dawnego  miejsca targowego doszliśmy ulicą Zamkową, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa Fryderyka Chopina, który wielokrotnie odwiedził Drezno.

Duże wrażenie zrobił na nas Zwinger, barokowy kompleks pałacyków Augusta Mocnego z mieszczącym się tam Muzeum Porcelany. Widzieliśmy  też Zamek – siedzibę saksońskich książąt i króli oraz pałacyk hrabiny Cosel, najbardziej znanej faworyty Augusta Mocnego, obecnie luksusowy hotel.

Oglądaliśmy Kościół Dworski – jedyny katolicki kościół w centrum protestanckiego miasta, w którym znajdują się grobowce katolickiej dynastii Wettinów, z sercem Augusta Mocnego.

Na Nowym Rynku podziwialiśmy kościół Maryi (Frauenkirche), barokową perłę wśród kościołów protestanckich, symbol zniszczeń wojennych oraz pojednania.

 W niedzielę 23 marca uczestniczyliśmy w obchodach 329 rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha. Z tej okazji w kościele ewangelickim św. Tomasza (Thomaskirche) odbyło się uroczyste nabożeństwo z udziałem słynnego chóru chłopięcego Thomanerchor. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy pieśni chóralnych z XVII i XVIII wieku oraz kompozycji J.S.Bacha, który przez 27 lat był organistą w tym kościele i tu także spoczywa jego ciało. Dla wielu z nas było to zupełnie nowe doświadczenie i niezwykłe przeżycie duchowe.

Ostatnią atrakcją niedzielnego popołudnia było poznanie historycznego miejsca upamiętniającego największą bitwę okresu napoleońskiego, która w 1813 roku miała miejsce w okolicach Lipska. Pomnik Narodów (Völkerschlachtdenkmal) stanowi punkt rozpoznawczy miasta Lipska, jest także najwyższą budowlą pomnikową Europy. W skład kompleksu wchodzą nie tylko sam pomnik, ale także muzeum "Forum 1813", zbiornik wodny oraz aleja lipowa okalająca cały obszar.

 Opracowała: Renata Uźniak

Statystyki

3626537
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
109
813
5180
17030
27117
3626537

Twoje IP: 54.81.220.239
Data i godzina: 2019-07-21 02:32:57

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zagraniczne praktyki ekonomistów z ZSZ w Rawiczu zakończone

W dniu 03.04.2016 uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunką panią Małgorzatą Kędzią wyjechali na dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS+ do Drezna. W drugim tygodniu opiekę sprawowała pani Patrycja Stelmaszyk. Uczestnicy zamieszkali w hostelu Cityherberge a praktyki realizowali w firmie WBS Training SA, która była jednocześnie instytucją przyjmującą uczniów. Praktykanci realizowali program praktyk, który stanowił integralną część procesu kształcenia w zawodzie, w pracowni komputerowej. Tematem przewodnim zajęć była przedsiębiorczość i przedsiębiorca. Uczniowie poznawali tajniki niemieckiej przedsiębiorczości, określali cechy osoby przedsiębiorczej w trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim.

Więcej…
Sunday the 21st. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©