Program uczenie się przez całe życie

Konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja”

12 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w sali gimnastycznej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja” w ramach programu europejskiego Uczenie się przez całe życie. Celem konferencji było upowszechnianie wśród uczniów Zespołu, nauczycieli, władz lokalnych oraz pracodawców i społeczności gimnazjalnej efektów zagranicznego stażu zawodowego uczniów Technikum w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Ostatnie dni na praktyce w Niemczech

Hej, to znowu my. Wróciliśmy już do Polski, teraz jeszcze ostatni tydzień praktyki zawodowej realizujemy w rawickich firmach. Chcieliśmy się z Wami podzielić informacjami jak spędziliśmy ostatnie dni naszego stażu w Dreźnie a były intensywne.   

W poniedziałek byliśmy w szklanej manufakturze Volkswagena zobaczyliśmy tam nowe modele samochodów, które niedługo wejdą na rynek. Każdy z nas miał możliwość zrobienia zdjęcia z wybranymi modelami samochodów. We wtorek po skończonych zajęciach każdy miał czas wolny dla siebie, który przeznaczyliśmy na zakupy. W środę po południu pojechaliśmy kolejką na punkt widokowy, zrobiliśmy tam ciekawe zdjęcia podziwiając widok pięknego Drezna.

Czytaj więcej...

Pozdrowienia z pobytu w Dreźnie na zagranicznych praktykach

Naszą praktykę zawodową odbywamy od 4 maja w Dreźnie w Niemczech.

Od poniedziałku jeździmy tramwajem na zajęcia do firmy WBS TRAINING AG, gdzie odbywamy staż.

W pierwszych dniach spędzonych w siedzibie firmy zapoznawaliśmy się ze strukturą organizacyjną firmy szkoleniowej, rozwiązywaliśmy testy, ćwiczenia oraz odpowiadaliśmy na zadawane pytania przez prowadzącego zajęcia pana Toma Nestlera w języku niemieckim oraz angielskim. Codziennie mamy też kurs językowy.

Czytaj więcej...

"Polska szkoła - europejska edukacja” - praktyki zagraniczne szansą zawodowego rozwoju

Pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła praktyki zawodowe w zagranicznych firmach zorganizowane w ramach projektu "Polska szkoła - europejska edukacja" zrealizowanego przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. Uczniowie 4 tygodnie przebywali w Schkeuditz 20 km od Lipska. Druga grupa przygotowuje się do dwutygodniowego wyjazdu w maju do Drezna.

Zadowoleni, uśmiechnięci i gotowi do dalszego zawodowego działania - tak można ocenić relacje uczestników nietypowego, ale niezwykle bogatego w doświadczenia wyjazdu.

Czytaj więcej...

Trzeci tydzień praktyki zawodowej w Niemczech

Trzeci tydzień praktyki zawodowej zakończył się weekendem pełnym nowych odkryć i doznań. W sobotę 22 marca zwiedzaliśmy Drezno- stolicę Saksonii, nazywane Florencją nad Łabą. Do Starego Rynku, dawnego  miejsca targowego doszliśmy ulicą Zamkową, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa Fryderyka Chopina, który wielokrotnie odwiedził Drezno.

Czytaj więcej...

Miejsca praktyk i czas wolny w Niemczech

Minęły już dwa tygodnie zagranicznego stażu w Niemczech. Uczniowie bardzo dobrze odnajdują się z swoich miejscach praktyki. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego odbywa praktyki w stołówkach studenckich, w których średnio wydaje się od 1000 do 5000 posiłków dziennie oraz w kantynie w Centrum Dystrybucyjnym DHL. Logistycy odbywają staż w Centrum Dystrybucyjnym na lotnisku, gdzie kompletują zestawy posiłków dla obsługi samolotów z całego świata oraz w NETTO DISCONT samoobsługowych sklepach wielkopowierzchniowych.

Czytaj więcej...

Wizyta monitorująca

W dniu 14 marca 2014 odbyła się wizyta monitorująca zawodowego stażu zagranicznego odbywającego się w Niemczech  w ramach projektu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci „Polska szkoła - europejska edukacja”, w którym uczestniczą uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczący się w zawodach technik logistyk oraz technik żywienia i gospodarstwa domowego.

W wizycie uczestniczyli: wicestarosta rawicki pan Krzysztof Synoracki, dyrektor szkoły ZSZ w Rawiczu pan Krzysztof Jarosz, koordynatorki projektu Alicja Stachowska i Renata Uźniak oraz germanistki Weronika Swornowska i Magdalena Nawrot, a także przedstawicielka organizacji przyjmującej Vitalis pani Iris Giesecke.

Czytaj więcej...

Kolejna relacja z pobytu na zagranicznych praktykach w Niemczech

Oto kolejna relacja uczniów z pobytu na zagranicznych praktykach w Niemczech - tym razem pisana wierszem.  

Czytaj więcej...

Relacja z pierwszych dni pobytu na zagranicznych praktykach w Niemczech

Wyjechaliśmy do Schkeuditz k/Lipska w niedzielę 2 marca w samo południe. W autobusie było dużo miejsca, ale luk bagażowy został wypełniony po brzegi. Podróż minęła szybko.  

Na miejscu każdy rzucił się po swoje torby i pobiegł zobaczyć pokój. Byliśmy szczęśliwi widząc w pokojach łazienkę.

W poniedziałek zwiedzając Lipsk pojechaliśmy windą do nieba i widzieliśmy wszystko z lotu ptaka.

Pierwszego dnia pracy zostaliśmy serdecznie przyjęci w firmach. My logistycy  nadzorowaliśmy rozładunek palet a żywieniowcy poznawali super kuchnie uniwersyteckie.

Czytaj więcej...

Wyjazd na miesięczne praktyki zagraniczne już za tydzień!!

W dniu 20.02.2014 roku odbyło się spotkanie z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach projektu: "Polska szkoła - europejska edukacja”  Program „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. W zebraniu uczestniczyli, dyr. szkoły pan Krzysztof Jarosz, koordynatorki projektu pani Renata Uźniak, pani Alicja Stachowska, nauczyciele języka niemieckiego pani Magdalena Nawrot, pani Weronika Swornowska, rodzice i uczniowie trzecich klas Technikum w zawodzie technik logistyk i technik żywienia i gospodarstwa domowego, którzy wyjadą na staż do Niemiec.

Czytaj więcej...

Dzień Niemiecki w ZSZ w Rawiczu

Dnia 6 grudnia 2013 roku w ZSZ w Rawiczu odbył się Dzień Niemiecki w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci. Uczestnicy wyjazdu na praktyki zagraniczne z nauczycielami: Magdaleną Nawrot, Weroniką Sworowską, Iwoną Kurzawą, Jakubem Morysonem oraz koordynatorkami projektu Renatą Uźniak i Alicją Stachowską przygotowali dla uczniów klas drugich i trzecich prezentację na temat zabytków, kultury oraz kuchni krajów, do których udadzą się praktykanci. Uczniowie klas trzecich: Emilia Wojtyczka, Jakub Szefer (III TE) oraz Karolina Porządna (III TLG) prezentowali najciekawsze zabytki miast: Drezna, Lipska oraz Berlina. Pozostali beneficjenci projektu w holu sali gimnastycznej przygotowali ekspozycję na temat historii i interesujących miejsc miast, do których wyjadą. Uczniowie słuchali także muzyki popularnej wśród ich niemieckich rówieśników.

Czytaj więcej...

Ostatni etap warsztatów z zakresu przygotowania pedagogiczno-kulturowego

W dniu 22 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się ostatni etap warsztatów z zakresu przygotowania pedagogiczno-kulturowego uczniów w ramach realizacji programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. W zajęciach, które prowadziła Anna Funka Leciejewska - pedagog szkolny, wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej...

Rekrutacja uczniów na praktykę zawodową do Niemiec

Projekt: "Polska szkoła - europejska edukacja”

Umowa nr 2013-1-PL1-LEO01-38159

realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej

w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci

W dniu 25 września 2013 roku komisja w składzie:

Renata Uźniak – koordynator projektu, nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych

Alicja Stachowska – z-ca koordynatora, nauczyciel przedmiotów logistycznych i ekonomicznych

Magdalena Sikora – nauczyciel przedmiotów zawodowych logistycznych

Małgorzata Kędzia – nauczyciel germanista

Anna Funka –Leciejewska – pedagog szkolny

zakończyła rekrutację uczniów na praktykę zawodową do Niemiec.

Uczniowie chętni do udziału w projekcie składali do koordynatora projektu ankiety aplikacyjne, które można było pobrać ze szkolnej strony internetowej.

Czytaj więcej...

Polska szkoła - europejska edukacja

Projekt: "Polska szkoła - europejska edukacja”

Umowa nr 2013-1-PL1-LEO01-38159

realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej

w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci

Projekt obejmuje realizację praktyki zawodowej dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w niemieckich firmach.

W projekcie uczestniczyć będą trzy grupy uczniów z klas trzecich. Jedną stanowić będzie 10 osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, drugą 10 osobowy zespół kształcących się w zawodzie technik logistyk. Oba zespoły uczniów pojadą na praktykę zawodową do Lipska oraz 17 osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista, którzy zrealizują praktykę w Dreźnie. Praktyka w Niemczech będzie integralną częścią programu nauczania obowiązującego w technikum.

Czytaj więcej...

Statystyki

3552457
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
203
412
1122
4445
7392
3552457

Twoje IP: 3.80.128.196
Data i godzina: 2019-04-19 08:49:54

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Pokaż nam język

15 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się ogólnopolski konkurs skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Pokaż nam język”, który zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Organizacją zajęły się nauczycielki języka angielskiego: Klaudia Gogolewska, Magdalena Psarska i Justyna Andrzejewska.
W XVI edycji konkursu udział wzięło 32 uczestników. Tematem przewodnim tegorocznego współzawodnictwa była rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej. Zmagania konkursowe obejmowały język angielski i niemiecki.
Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testów internetowych w języku obcym, które składały się z 40 zamkniętych pytań wylosowanych z 250 dostępnych w systemie. Każdy uczeń miał 40 minut na rozwiązanie zadań.
Konkurs był doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania.

Więcej…
Friday the 19th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©