Kronika szkolna, maj 2017r.

„CHŁOPI” W. Reymonta w wykonaniu uczniów ZSZ w Rawiczu

Jednym ze sposobów promocji książki jest teatr. Właśnie w taki sposób zachęcają do czytania młodzież  szkolną uczniowie działający w Kole Przyjaciół Biblioteki. 

W dniu 23.05.2017r. cała społeczność szkolna miała okazję śledzić losy bohaterów „Chłopów” Władysława Reymonta. Dla naszych aktorów - amatorów była to ogromna przyjemność, że mogli zaprezentować swoje umiejętności przed kolegami i nauczycielami.

Czytaj więcej...

SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy

31 maja 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji pt.  „SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy”.  Spotkanie prowadził przedstawiciel Komunalnego Związku Regionu Leszczyńskiego. Prelekcja poświęcona była selektywnej zbiórce odpadów, łączyła w sobie przekaz merytoryczny z aktywnymi formami uczestnictwa młodzieży w zajęciach.

Czytaj więcej...

CZAS ZAWODOWCÓW BIS

Zespół Szkól Zawodowych w Rawiczu po raz kolejny uczestniczy w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską. Projekt obejmuje działania we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo z terenu województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Klasa III TE w Zakładzie Karnym

24 maja 2017 roku klasa III TE udała się pod opieką wychowawczyni, p. Elżbiety Majewskiej do rawickiego Zakładu Karnego, który jako jednostka więzienna funkcjonuje od 1819 roku. Cała placówka ma niezwykle bogatą historię, a przedstawił ją kierownik działu penitencjarnego – p. Marek Heinze. 

Czytaj więcej...

Patport w Gostyniu

19 maja 2017 roku grupa wolontariuszy z PATPORTU Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunami Anną Funka - Leciejewską oraz Beatą Jarczewską z KPP w Rawiczu zaproszona została na „Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa” w Gostyniu. Już po raz trzeci służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo spotkały się ze społeczeństwem. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu i Komendę Powiatową Policji w Gostyniu. Na tych, którzy zdecydowali się przyjść czekało szereg zabaw i konkursów, mogli również skorzystać ze stoisk prewencyjnych
i edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Konkurs z Wiedzy o Elektryczności

17 maja  o godzinie 9:00 w Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bojanowie oraz w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie odbył się Konkurs z Wiedzy o Elektryczności, organizowany przez nauczyciela ZSZ w Rawiczu - Tomasza Rollę. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjów z powiatu rawickiego. Problematyka konkursu obejmowała treści kształcenia z zakresu elektrotechniki na poziomie gimnazjum z przedmiotu fizyka. Uczniowie musieli rozwiązać zestaw 25 zadań testowych w ciągu 45 minut.

Czytaj więcej...

Wycieczka elektryków

Dnia 17.05.2017 roku uczniowie klasy 3 TEL o specjalności technik elektryk pod opieką Tomasza Rolli i Roberta Wolniewicza odwiedzili firmę LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich. Firma ta zajmuje się produkcją łączników niskiego napięcia, kanałów elektroinstalacyjnych, listew i rozdzielnic.

Legrand Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu, Grupy Legrand, eksperta w zakresie produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym.

Czytaj więcej...

Majówka z Pomocną Dłonią

Ostatni raz w tym roku szkolnym wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu obsługiwali spotkanie towarzyskie członków i sympatyków stowarzyszenia Pomocna Dłoń.

Uczniowie III klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podawali do stołu kolację, kawę i ciasto, porządkowali stoły, pomagali przy porcjowaniu zakąsek i deseru.

Czytaj więcej...

Rawicz i okolice w fotografii

Znamy wyniki konkursu  fotograficznego

„Rawicz i okolice w fotografii” 

Od 24 lutego do końca marca w Naszej Szkole trwał konkurs na najlepszą fotografię architektury Rawicza i okolic. Nadesłane zdjęcia podkreślały różnorodność, niezwykłość, czy też wyjątkowość  i piękno obiektów architektonicznych naszych okolic. Są to zarówno budowle sakralne-kościoły, jak i zamczyska, pałace, cmentarze, budynki mieszkalne, miejsca pełne historii i tajemnic.

Czytaj więcej...

Statystyki

4008950
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
625
1391
2792
10503
25848
4008950

Twoje IP: 3.236.15.142
Data i godzina: 2020-07-15 10:51:55

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zakończenie nauki w Zespole Szkół Zawodowych


W piątkowe, słoneczne popołudnie w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów 5 klas technikum i słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Łącznie świadectwa otrzymały 102 osoby, w tym 9 z wyróżnieniem. 

Dyrektor placówki Krzysztof Jarosz pogratulował wszystkim ukończenia szkoły i życzył powodzenia w dorosłym życiu. 

Szczególne wyróżnienie i zaszczytny tytuł Absolwenta Roku przypadł Jakubowi Krzyżosiakowi z klasy IV TB, zaś Marta Kurkiewicz z klasy 4 TE została nagrodzona za działalność na rzecz innych („Nagroda Dobrego Serca”).

Więcej…
Wednesday the 15th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©