Lekcja gastronomii i hotelarstwa we Wrocławiu

Ciekawym doświadczeniem zawodowym dla uczniów z klasy IV TZ  było zapoznanie się z organizacją, wyposażeniem i działalnością biznesowo-gastronomiczną czterogwiazdkowego Hotelu Park Plaza w centrum Wrocławia. Przewodnikiem po hotelu i części gastronomicznej był zastępca dyrektora hotelu do spraw gastronomii pan Dariusz Serwatka, który na początku przedstawił najważniejsze informacje o hotelu, zakresie świadczonych usług oraz wyjaśnił mechanizmy wpływające na ceny usług hotelowych.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokoi hotelowych o różnym standardzie, poznali  różnice w wyposażeniu apartamentu i typowego pokoju typu standard. Obejrzeli modułowe sale konferencyjne i dowiedzieli się w jaki sposób można regulować ich wielkość, jak zmieniać wystrój w zależności od przeznaczenia oraz jak przygotować do konferencji lub bankietu.

Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy restauracji hotelowej, obserwowali pracę kelnerów podczas lunchu, zobaczyli podstawowe nakrycie stołu oraz dekorację sali restauracyjnej. Ciekawym tematem były karty menu obowiązujące w hotelowej restauracji i barze. Pan Serwatka szczegółowo omówił kartę restauracyjną, barową oraz kartę alkoholi.

Pobyt w hotelu pozwolił młodzieży pogłębić wiedzę zdobytą na przedmiocie usługi gastronomiczne  i obsługa klienta w gastronomii oraz organizacja usług gastronomicznych. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, które wykorzystają w dalszej ścieżce zawodowej.

Statystyki

3817482
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
737
989
1726
19567
38843
3817482

Twoje IP: 34.229.131.116
Data i godzina: 2020-01-21 21:15:11

Odwiedza nas 13 gości oraz 1 użytkownik.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Tradycje wielkanocne

Zbliżające się święta zainspirowały uczniów Zespołu Szkół Zawodowych do podjęcia rywalizacji w konkursie „Tradycje wielkanocne”, który odbył się 18 marca.

W zmaganiach udział wzięło 6 drużyn dwuosobowych  technikum żywienia i usług gastronomicznych. Zadaniem uczniów było przygotowanie słonej i słodkiej potrawy wielkanocnej. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, oryginalnością oraz niepowtarzalnym smakiem.

Więcej…
Tuesday the 21st. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©