Lekcja gastronomii i hotelarstwa we Wrocławiu

Ciekawym doświadczeniem zawodowym dla uczniów z klasy IV TZ  było zapoznanie się z organizacją, wyposażeniem i działalnością biznesowo-gastronomiczną czterogwiazdkowego Hotelu Park Plaza w centrum Wrocławia. Przewodnikiem po hotelu i części gastronomicznej był zastępca dyrektora hotelu do spraw gastronomii pan Dariusz Serwatka, który na początku przedstawił najważniejsze informacje o hotelu, zakresie świadczonych usług oraz wyjaśnił mechanizmy wpływające na ceny usług hotelowych.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokoi hotelowych o różnym standardzie, poznali  różnice w wyposażeniu apartamentu i typowego pokoju typu standard. Obejrzeli modułowe sale konferencyjne i dowiedzieli się w jaki sposób można regulować ich wielkość, jak zmieniać wystrój w zależności od przeznaczenia oraz jak przygotować do konferencji lub bankietu.

Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy restauracji hotelowej, obserwowali pracę kelnerów podczas lunchu, zobaczyli podstawowe nakrycie stołu oraz dekorację sali restauracyjnej. Ciekawym tematem były karty menu obowiązujące w hotelowej restauracji i barze. Pan Serwatka szczegółowo omówił kartę restauracyjną, barową oraz kartę alkoholi.

Pobyt w hotelu pozwolił młodzieży pogłębić wiedzę zdobytą na przedmiocie usługi gastronomiczne  i obsługa klienta w gastronomii oraz organizacja usług gastronomicznych. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, które wykorzystają w dalszej ścieżce zawodowej.

Statystyki

3674350
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
136
777
136
10977
27330
3674350

Twoje IP: 3.93.75.30
Data i godzina: 2019-09-16 04:18:15

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Aktywny weekend w Dreźnie i Lipsku

W sobotę 5 marca praktykanci z Lipska z samego rana udali się na kolejną wycieczkę, tym razem do zabytkowego Drezna. Na dworcu przywitała nas Pani przewodnik, która powiedziała, że zapewniła nam słoneczny dzień w Dreźnie. Zwiedzanie zaczęliśmy od dworca głównego kierując się  ulicą Praską ku starówce, zatrzymując się po drodze przy tablicy upamiętniającej wielokrotne pobyty Fryderyka Chopina w Dreźnie. Z zaciekawieniem zwiedzaliśmy Zwinger, barokowy kompleks pałacyków Augusta Mocnego z mieszczącymi się tam Muzeami. Widzieliśmy  też Zamek – siedzibę saksońskich książąt i króli oraz pałacyk hrabiny Cosel, najbardziej znanej faworyty Augusta Mocnego, obecnie luksusowy hotel. Spacerowaliśmy obok Kościoła Dworskiego, największego kościoła katolickiego w centrum protestanckiego miasta.

Więcej…
Monday the 16th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©