Kronika szkolna, maj 2015r.

WOLONTARIUSZE Z ZSZ W RAWICZU NA ZIELONYM FORCIE

W sobotę, 30 maja 2015 roku, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wraz z opiekunami p. Magdaleną Ratajczak i p. Kubą Kasprowiczem po raz kolejny pomagali przeprowadzić V Spartakiadę dla seniorów. Organizatorem imprezy był Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, a uczestnikami mieszkańcy powiatu rawickiego.

W ramach wolontariatu uczniowie sędziowali 10 konkurencji sprawnościowych i turniej tenisa stołowego. Oprócz rywalizacji sportowej na terenie Zielonego Fortu odbył  się pokaz samoobrony wykonany przez grupę z Akademii Taekwondo, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Karkonosze z ZSZ w Rawiczu

W dniach 28-30.05.2015 roku klasy: III TE,  I TLG oraz uczniowie z klas I TTI, III TMH i I bw z opiekunami p. Rafałem Jędrzejakiem, p. Iwoną Kurzawą i p. Joanną Sierpowską udali się na wycieczkę turystyczną w Karkonosze.

W pierwszym dniu wszyscy zwiedzaliśmy stolicę Sudetów - Karpacz. Piesze wędrówki rozpoczęły się od strony Świątyni Wang. Zdobywając koronę Sudetów, czyli Śnieżkę, używaliśmy maksymy rzymian: „Veni, Vedi, Vici”. Po trudnym lecz pełnym atrakcji dniu, udaliśmy się na nocleg do pensjonatu „Przemko” w Szklarskiej Porębie.

Czytaj więcej...

Logistycy na praktykach na Politechnice Poznańskiej

W dniach 25-29 maja 2015 r. uczniowie klasy 3 Technikum, kształcący się w zawodzie technik logistyk, uczestniczyli w praktykach odbywających się w laboratoriach Politechniki Poznańskiej w ramach projektu unijnego „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.

Czytaj więcej...

Wolontariat w SP 4 w Rawiczu

W dniu 21 maja 2015 wolontariuszka Marta Kurkiewicz wraz z pedagogiem szkolnym Anną Funką – Leciejewską przeprowadziły spotkanie z uczniami klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. Wizyta przedstawicielek naszej szkoły miała na celu przybliżenie tematu „Wolontariatu”. Marta zaprezentowała dzieciom swoje działania, jako wolontariuszka Szkolnego Koła PCK i Sympatyków PaT oraz ZHP w Rawiczu. Pani Anna Funka-Leciejewska  omówiła definicję wolontariatu i przedstawiła działania uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w tej dziedzinie.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 1 i 2 TZ

W dniach 26.05.2015-27.05.2015r. uczniowie klas 1 i 2 TZ wraz z opiekunami p. Iwoną Kurzawą , p. Mirosławą Paprocką i p. Agnieszką Konieczną byli na wycieczce zarówno krajoznawczej jak i zawodoznawczej w Gdańsku. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzeniem sopockiego Mola i plaży. Po powrocie do Gdańska uczniowie obejrzeli liczne zabytki Starówki m.in.: fontannę Neptuna, Długi Targ, Ratusz, Dwór Artusa, Złotą Kamienicę oraz Złotą Bramę.

Czytaj więcej...

Kolejna rowerowa wyprawa

Opiekunowie SKT „Szprycha” Rafał Jędrzejak i Kuba Kasprowicz zorganizowali rajd rowerowy dla uczniów ZSZ i ZS nr 3 w Rawiczu. Grupa dojechała na miejsce pojedynku patrona ZSZ w Rawiczu oraz na cmentarz w Łaszczynie, gdzie pochowany jest Bobrowski.

Czytaj więcej...

Lekcja logistyki i zasad sprzedaży dla uczniów Technikum ZSZ w Rawiczu w IKEA Wrocław

18 maja uczniowie Technikum w ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodach technik handlowiec, technik logistyk i technik ekonomista odbyli zajęcia praktyczne w IKEA Wrocław. Nauczyciel przedmiotów zawodowych Alicja Stachowska nawiązała współpracę z Panią Katarzyną Ostynowicz, koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Wrocław w celu zapoznania uczniów z pracą i zasadami sprzedaży w sklepie samoobsługowym wielkopowierzchniowym.

Czytaj więcej...

Praktyki uczniów Technikum ZSZ w Rawiczu w Niemczech i we Włoszech

19 maja 2015r. Narodowa Agencja ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1. Mobilność uczniów i kadry programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Do konkurs zgłoszono 733 wnioski z czego ponad 250 zostało zaakceptowanych, w tym wniosek Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu napisany przez nauczycielki przedmiotów zawodowych Alicję Stachowską i Renatę Uźniak.

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa po okolicach Rawicza

13 maja klasa IITE wraz z opiekunami: p. B. Staśkiewicz i p. A. Stachowską  wybrała się na wycieczkę rowerową po okolicach Rawicza.

Pierwszy etap prowadził do głazu w Lesie Łaszczyńskim – miejsca pojedynku i śmierci naszego Patrona.  Następnie, malowniczą trasą wśród pól, pojechaliśmy do Łaszczyna, gdzie na miejscowym cmentarzu zapaliliśmy znicze  na grobie Stefana  Bobrowskiego.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z ZSZ w Rawiczu w Pomocnej Dłoni

W środę , 13 maja grupa wolontariuszy z klasy pierwszej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych obsługiwała spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Uczniowie z klasy pierwszej zastąpili swoich starszych kolegów – tegorocznych maturzystów, którym w kwietniu prezes stowarzyszenia Michał Gertchen podziękował za trzyletnią pracę w wolontariacie.

Czytaj więcej...

Kurs na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu zorganizowano po raz piąty płatny kurs na operatora wózka widłowego. Koordynatorem kursu była pani Alicja Stachowska, nauczyciel logistycznych teoretycznych przedmiotów zawodowych. Kurs przeprowadziła tradycyjnie firma BKD Maral z Wielunia. 27 pełnoletnich uczniów z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyło w szkoleniu, które obejmowało zajęcia teoretyczne, praktyczną naukę jazdy wózkami widłowymi oraz instruktaż bezpiecznej wymiany butli gazowej.

Czytaj więcej...

Statystyki

3904487
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
181
1093
9705
6934
36814
3904487

Twoje IP: 3.233.215.196
Data i godzina: 2020-04-05 02:14:00

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs: „Szekspir w plakacie”

W związku z obchodami 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira w naszej szkole odbył się konkurs na plakat, w którym młodzież próbowała swych sił, by dać odpowiedzi na pytania dotyczące ponadczasowości dzieł angielskiego dramaturga.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie plakatu wykonanego techniką komputerową do dowolnie wybranego dzieła Szekspira.

Wśród nadesłanych prac znalazły się także plakaty wykonane technikami tradycyjnymi, takimi jak farby, kredki, ołówek collage.

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©