Kronika szkolna, listopad 2013r.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

22 listopada odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Udział w etapie szkolnym wzięli uczniowie: Paulina Dytko, Patrycja Gano i Tomasz Norman. Przed uczniami do pokonania był test, z którego maksymalnie można było uzyskać 50 pkt. Warunkiem awansu do etapu okręgowego było osiągnięcie pułapu 50% z punktów możliwych do uzyskania. Należy zaznaczyć, że test był trudny. Zawarte w nim pytania zawierały treści z poziomu rozszerzonego, z którym uczniowie nie mają styczności na zajęciach. To zaważyło, że Paulina Dytko "otarła" się o awans, zdobywając 23 punkty. Należy mieć nadzieję, że lepiej nasi uczniowie wypadną za rok.

opracował: Jakub Moryson

Lekcje poświęcone Funduszom Europejskim

Z ramienia Starostwa Powiatowego w Lesznie dnia 26 listopada odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych dwie lekcje poświęcone Funduszom Europejskim. Prelekcje zostały przedstawione przez pracownicę Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Leszna. Zajęcia poświęcone były historii Unii Europejskiej, działalności jej instytucji i organów.

Czytaj więcej...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

Seneka Młodszy

W dniu 22 listopada 2013 r. w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. W uroczystości tej uczestniczyła Anna Kapała uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z wychowawczynią Urszulą Rosik.

Czytaj więcej...

Konkurs z języka niemieckiego „Deutschfreund”

W dniu 20.11.2013 o godzinie 14.15 , z inicjatywy germanistek- p. Patrycji Stelmaszyk i p. Magdaleny Nawrot, odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu językowego „Deutschfreund”. Patronem konkursu są Łowcy Talentów Jersz.

Działalność Łowców polega na wspieraniu szkół w pracy z dziećmi i młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową.

Czytaj więcej...

Olimpiada Historyczna

6 listopada 2013 roku zakończył się etap szkolny Olimpiady Historycznej. Udział w eliminacjach wzięli uczniowie Technikum - Aleksandra Sobierajska z klasy 1 TŻ oraz Marek Tyczyński z klasy 4 Te. Uczniowie pod opieką nauczycieli historii -p. Renaty Balcerek i p.Jakuba Morysona - przygotowali prace historyczne na jeden z wybranych przez siebie tematów. Prace te zostały wysłane do Poznania, gdzie zostaną sprawdzone i ocenione przez Komisję Okręgową Olimpiady. Jeśli spodobają się komisji konkursowej, jej autorów czeka udział w kolejnym, wojewódzkim już etapie.

opracował Jakub Moryson

Zabawa andrzejkowa stowarzyszenia Pomocna Dłoń

W piątek 22 listopada 2013r. grupa wolontariuszy z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego wraz z opiekunką Renatą Uźniak uczestniczyli w zabawie andrzejkowej stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Wolontariusze obsługiwali 170 gości w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu. Ich zadaniem było roznoszenie potraw i napojów, zbieranie brudnych naczyń, utrzymywanie porządku i czystości na stołach.

Czytaj więcej...

Szkolne eliminacje Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Do zmagań konkursowych na szczeblu szkolnym przystąpiło 55 uczniów z dwóch klas czwartych oraz trzeciej technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu 20 pytań z zakresu wiedzy o zdrowym stylu życia, żywieniu, udzielaniu pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia

21 listopada 2013 roku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia grupa (klasa 3 TZ) działaczy Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną zorganizowali Happening ulicami miasta. W czasie przemarszu głosili hasła na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz przekazywali ulotki mieszkańcom Rawicza.

Czytaj więcej...

Promowy start w zawodową przyszłość…

Dwutygodniowy staż uczennic Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego na promie m/f POLONIA zmienił formę prowadzonego dotychczas kształcenia zawodowego. Z pewnością wpłynie na właściwe przygotowanie uczennic czwartych klas do wykonywania zadań zawodowych i stawiania czoła coraz wyższym wymaganiom.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza do Galerii Leszno

We wtorek, 12 listopada 2013r., uczniowie klasy II w zawodzie technik ekonomista w ZSZ w Rawiczu wraz z wychowawcą inż. Joanną Sierpowską udali się do Galerii Leszno na wycieczkę zawodoznawczą. Punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie z Panią Michaliną Kaźmierczak, pracownikiem do spraw marketingu w Galerii Leszno. Opowiedziała ona o zasadach działania marketingu i o ventach, które często są organizowane, np. Halloween w języku angielskim, casting na Miss Wielkopolski połączony z dniami urody, Wyspa Bajek Malucha oraz Szalona Noc Zakupów wraz z darmową wymianą książek. Większość eventów odbywa się od połowy każdego miesiąca, jak wynika z badań rynku popyt wtedy jest rosnący. Głównym segmentem rynku, do którego skierowane są działania marketingowe galerii to klienci między 25 a 36 rokiem życia.

Czytaj więcej...

Doposażenie szkolnej pracowni gastronomicznej

Dzięki pomocy Fundacji PKM Duda im. Maksymiliana Dudy w Grąbkowie oraz Fundacji „Cordis” na Rzecz Wspierania Rozwoju Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu udało się doposażyć szkolną pracownię gastronomiczną w meble gastronomiczne.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej

14.XI.2013 roku w sali gimnastycznej ILO w Rawiczu odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w turnieju i zajęła I m-ce, pokonując ZS w Miejskiej Górce, I LO w Rawiczu, ZS w Jutrosinie, ZSPT w Bojanowie oraz ZS nr 3 w Rawiczu. Zawodnikom oraz opiekunowi drużyny panu J. Majerowi gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

W środę, 13 listopada, odbyła się piąta już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią na co dzień”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej ,,LOGOS”. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, jak co roku, wzięli udział w tym prestiżowym konkursie. W tym roku współzawodniczyło 20 uczniów z klas: 1TLg, 1TE, 2TE, .2TB, 3TE, 2TZ i 4aTZ.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

„Ojczyzna: wyznanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje. (…)Więc schodzimy ku tobie, ziemio, by poszerzyć cię we wszystkich ludziach.”

„Myśląc Ojczyzna” Karol Wojtyła 1974

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu podjęli inicjatywę wykonania Kokardy Narodowej w ramach akcji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „dla młodych”. Kokarda Narodowa stała się pierwszym elementem lekcji patriotyzmu, której wartości i cele kolejno odsłaniały się podczas uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska, pielęgnowana w sercach Polaków przez 123 lata zaborów, wróciła na mapę Europy.

Czytaj więcej...

Szkoła Koordynatorów Wolontariatu

 

W piątek dnia 08.11.13 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu odbyły się warsztaty z zakresu wolontariatu i pozyskiwania nowych wolontariuszy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Szkoła Koordynatorów Wolontariatu”. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważne jest niesienie pomocy dla grup społecznych i lokalnych. W czasie trwania warsztatów uczestnicy mieli okazję obejrzenia licznych prezentacji popartych zabawami i ćwiczeniami z zakresu podnoszenia własnej wartości, procesów tworzenia i integracji grupy, zasad organizowania działań zespołowych. Nabyli też wiadomości z obszarów formalno-prawnych działalności wolontariusza. Koordynatorem spotkania była uczennica III klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego Martyna Kaczmarek, która poprzez udział w projekcie uzyskała Certyfikat Koordynatora Wolontariatu.

Czytaj więcej...

Prom zdobyty!

Po 2 tygodniach pobytu na promie mf Polonia wróciły ze stażu uczennice czwartych klas Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego: Alicja Wróblewska, Kamila Idziak, Kinga Kaczmarek, Justyna Lorek, Aleksandra Jankowiak, Daria Frąckowiak. Dziewczyny ciężko pracowały, ale są pełne entuzjazmu i energii. Zdobyły wiele nowych doświadczeń, przeżyły wiele ekscytujących przygód, o których opowiedzą później.

Czytaj więcej...

Logistycy na wycieczce zawodoznawczej

W środę, 6 listopada, uczniowie klasy drugiej i czwartej Technikum w ZSZ w Rawiczu w zawodzie technik logistyk wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych udali się na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch dużych lokalnych firm Winkhaus Rydzyna oraz Euroline Leszno. W pierwszej kolejności odwiedzili Winkhaus Polska spółka z o.o. w Rydzynie, która jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych. Zapoznali się z procesami logistycznymi produkcji, poznali tajniki planowania i organizowania dostaw materiałów, surowców oraz proces sprzedaży wyrobów gotowych, zaprezentowanych przez kierownika produkcji. Mieli okazję zaobserwować czynności związane z przyjęciem dostawy materiałów, organizację i pracę dużych magazynów, procesy związane z realizacją zamówień i wydawania towarów przez kierownika magazynów. Wszystkie procesy sterowane są systemami komputerowymi, które młodzież mogła oglądać w czasie pracy. Uczniowie mieli również okazję pozmawiać z głównym logistykiem firmy, który z dużym zaangażowaniem opowiadał im o tym, jak poznane wcześniej procesy połączyć w jedną całość, aby uzyskać pożądany efekt.

Po dużej dawce wiedzy i miłym przyjęciu w Winkhausie uczniowie udali się do firmy Euroline w Lesznie. Jest to producent mebli tapicerowanych, produkowanych na wyłączność dla znanych i renomowanych marek w Europie i na świecie. Tutaj kierownik produkcji w bardzo ciekawy sposób zapoznał uczniów z procesami logistycznymi związanymi z produkcją, omówił organizację magazynów, zarządzanie środkami transportu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Młodzież miała okazję poznać systemy komputerowe, wspomagające procesy logistyczne w tej firmie.

Czytaj więcej...

Statystyki

4191131
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
352
364
4323
6123
19616
4191131

Twoje IP: 3.236.231.14
Data i godzina: 2021-04-10 20:59:19

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zabawa karnawałowa Pomocnej Dłoni

W czwartek, 14 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbyła się zabawa karnawałowa Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Znaczny wkład w przygotowanie poczęstunku i obsługę uroczystości mieli Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Sałatkę jarzynową przygotowywali uczniowie klasy III w zawodzie kucharz, natomiast obsługę kelnerską podczas zabawy zapewnili uczniowie klasy III technikum: Ola Szczepaniak, Ola Sobierajska, Karolina Kordek, Kasia Helińska, Justyna Wenzel, Ola Jackowska, Paulina Grocholska i Mateusz Michalski. Uczniowie świetnie poradzili sobie z obsługą gości, włączyli się również do wspólnej zabawy.

Więcej…
Saturday the 10th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©