UCZEŃ ZSZ W RAWICZU WŚRÓD NAJLEPSZYCH RECYTATORÓW

W sobotę, 14 grudnia w pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach, odbył się finał XXVI Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Uroczystość uświetnił swą obecnością Wójt Gminy Włoszakowice pan Stanisław Waligóra.

W turnieju wzięło udział 33 uczestników, wyłonionych uprzednio w konkursach w Rawiczu, Bojanowie, Gostyniu, Kościanie, Lesznie, Wolsztynie i Włoszakowicach. Wystąpienia młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

- p. Jan Głowinkowski – instruktor teatralny z Leszna, który jest głównym inicjatorem tego jakże prestiżowego konkursu,

- p. Piotr Dera – poznański reżyser teatralny,

- p. Leszek Barszcz – wolsztyński polonista i Prezes Stowarzyszenia im. Andrzeja Krzyckiego. Turniej prowadził p. Paweł Borowiec, pracownik Domu Kultury we Włoszakowicach. Uczestnicy konkursu mieli również okazję wysłuchać koncertu włoszakowickiego żeńskiego Chóru Cantilena, którym kieruje pani Mariola Jagodzik. Zaprezentowano między innymi arie z oper Karola Kurpińskiego oraz poezję śpiewaną do tekstów C.K. Norwida, L. Staffa i K.J. Gałczyńskiego.

Należy stwierdzić, że poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Uczeń naszej szkoły, Krystian Lorenc, zaprezentował bardzo dobry poziom i choć laurów nie zdobył, to godnie reprezentował szkołę we Włoszakowicach. Przedstawił bardzo trudny tekst Kallimacha ,,Do Fanni Swentochy” oraz wiersz A. Krzyckiego ,,Do Dantyszka”. Prezentacja literatury staropolskiej wymaga dużych umiejętności i z pewnością jest trudna. Tym bardziej gratulujemy Krystianowi , ponieważ podjął się recytacji niełatwej i sprawiającej nawet wytrawnym aktorom kłopoty w interpretacji. Z pewnością wystąpienie wśród najlepszych recytatorów było wielkim przeżyciem i dużym doświadczeniem, więc życzymy Krystianowi wielu sukcesów w przyszłości.

Opracowała: Justyna Szajerka

 

Statystyki

4008311
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1377
776
2153
9864
25848
4008311

Twoje IP: 18.208.126.130
Data i godzina: 2020-07-14 23:33:56

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Kacper Grzelczak srebrnym medalistą Mistrzostw Polski

We Wrocławiu odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych na drugim stopniu podium w biegu na 400 metrów przez płotki stanął uczeń naszej szkoły - Kacper Grzelczak.

Więcej…
Tuesday the 14th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©