UCZEŃ ZSZ W RAWICZU WŚRÓD NAJLEPSZYCH RECYTATORÓW

W sobotę, 14 grudnia w pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach, odbył się finał XXVI Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Uroczystość uświetnił swą obecnością Wójt Gminy Włoszakowice pan Stanisław Waligóra.

W turnieju wzięło udział 33 uczestników, wyłonionych uprzednio w konkursach w Rawiczu, Bojanowie, Gostyniu, Kościanie, Lesznie, Wolsztynie i Włoszakowicach. Wystąpienia młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

- p. Jan Głowinkowski – instruktor teatralny z Leszna, który jest głównym inicjatorem tego jakże prestiżowego konkursu,

- p. Piotr Dera – poznański reżyser teatralny,

- p. Leszek Barszcz – wolsztyński polonista i Prezes Stowarzyszenia im. Andrzeja Krzyckiego. Turniej prowadził p. Paweł Borowiec, pracownik Domu Kultury we Włoszakowicach. Uczestnicy konkursu mieli również okazję wysłuchać koncertu włoszakowickiego żeńskiego Chóru Cantilena, którym kieruje pani Mariola Jagodzik. Zaprezentowano między innymi arie z oper Karola Kurpińskiego oraz poezję śpiewaną do tekstów C.K. Norwida, L. Staffa i K.J. Gałczyńskiego.

Należy stwierdzić, że poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Uczeń naszej szkoły, Krystian Lorenc, zaprezentował bardzo dobry poziom i choć laurów nie zdobył, to godnie reprezentował szkołę we Włoszakowicach. Przedstawił bardzo trudny tekst Kallimacha ,,Do Fanni Swentochy” oraz wiersz A. Krzyckiego ,,Do Dantyszka”. Prezentacja literatury staropolskiej wymaga dużych umiejętności i z pewnością jest trudna. Tym bardziej gratulujemy Krystianowi , ponieważ podjął się recytacji niełatwej i sprawiającej nawet wytrawnym aktorom kłopoty w interpretacji. Z pewnością wystąpienie wśród najlepszych recytatorów było wielkim przeżyciem i dużym doświadczeniem, więc życzymy Krystianowi wielu sukcesów w przyszłości.

Opracowała: Justyna Szajerka

 

Statystyki

3772854
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
20
853
3779
13782
29911
3772854

Twoje IP: 34.237.51.159
Data i godzina: 2019-12-13 00:25:51

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Innowacyjne praktyki zawodowe teleinformatyków

Praktyki uczniów ZSZ Rawicz w firmie C&C Partners Sp. z o.o. odbyły się w przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Ośmiu uczniów naszej szkoły zdobywało umiejętności i zawodowe doświadczenie w renomowanej leszczyńskiej firmie. Miesięczne praktyki utwierdziły i przekonały uczniów o słusznym wyborze zawodu. Duże zaangażowanie, ciekawość i aktywność rawickich uczniów sprawiły, że - wg Pani Marzeny Osak - specjalisty ds. personalnych - nauczyli się wielu przydatnych rzeczy związanych z kierunkiem kształcenia. Niezmiernie ważnym był bezpośredni kontakt i praca przy boku profesjonalistów, których mogli obserwować w działaniu i korzystać z ich bogatego doświadczenia zawodowego.

Więcej…
Friday the 13th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©