Kronika szkolna, czerwiec 2014r.

Przystanek PaT

W sobotę 5 lipca przedstawicielki Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem Anną Funką Leciejewską brały udział w ogólnopolskim wydarzeniu jakim był Przystanek PaT w Koninie. Akcja "Przystanek PaT" to odbywające się co roku ogólnopolskie spotkanie społeczności PaT „Profilaktyka a Ty” z całego kraju. Tegorocznym miastem - organizatorem IX Przystanku PaT był Konin.

Czytaj więcej...

Akademia zakończenia roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca, przy pięknej słonecznej pogodzie, uczniowie po raz ostatni, w bieżącym  roku szkolnym, wzięli udział w akademii zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Wyjątkowym punktem w obchodzonych uroczystościach, było wręczenie stypendiów przez Pana Roberta Betkę a ufundowanych przez Regionalną Izbę Przemysłowo – Handlową, oraz wręczenie stypendiów przez Pana Tadeusza Matuszewskiego, ufundowanych przez firmę Ferrpol Bracia Matuszewcy w Rawiczu. Obu Panom, w imieniu społeczności szkolnej, za ich działania na rzecz szkolnictwa zawodowego, podziękował wicedyrektor Krzysztof Kazuń.

Czytaj więcej...

Terenowe zajęcia z eksploatacji obiektów budowlanych

18 czerwca uczniowie klasy 3 TB odbywali lekcję na remontowanym dworcu kolejowym w Rawiczu, gdyż temat zajęć dotyczył modernizacji i rewitalizacji obiektów budowlanych. Prace na terenie dworca wykonuje firma SKB sp. z o.o. Kierownik budowy nakreślił uczniom historię budynku oraz problemy z częścią mieszkalną obiektu, które pojawiły się w czasie dotychczasowych prac. Zwiedzanie rozpoczęto od omówienia struktur pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej oraz elewacji. W środku budynku dworca przedstawiono poszczególne elementy konstrukcyjne w trakcie wzmacniania, izolację a także planowany rozkład pomieszczeń po modernizacji.

Czytaj więcej...

Wycieczka na zakończenie roku szkolnego

W dniu 26 czerwca uczniowie klas trzecich Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik logistyk oraz technik ekonomista udali się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzili Kompleks Rekreacyjny Malta, spacerowali nad brzegiem Jeziora Maltańskiego a największą atrakcją był zjazd kolejką górską, który wywołał wiele adrenaliny i radości. Po udanym spacerze przy pięknej pogodzie uczniowie wraz z opiekunami posilili się w Galerii Malta.

Czytaj więcej...

Absolwentki na promie zdobywają zawodowe doświadczenie

Od 30 czerwca do 14 lipca absolwentki Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego: Natalia Wojtyczka, Natalia Jakubowska, Karolina Kauch, Kamila Lemke będą zdobywały zawodowe doświadczenie na promie m/f Polonia. Dziewczyny mają wiele oczekiwań związanych z niespotykanym pobytem na statku: „Pragniemy zdobyć doświadczenie zawodowe i nauczyć się samodzielności oraz kreatywności w innym miejscu pracy. Staż otwiera nam drogę do kariery zawodowej. Jesteśmy pełne optymizmu i zapału do pracy” – relacjonują uczennice klasy IVb TZ.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

17 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I TE pod opieką p.Bernadety Staśkiewicz i p. Alicji Stachowskiej wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie odwiedzili Ogród Botaniczny, spacerowali po Ostrowiu Tumskim i wrocławskiej Starówce. Z tarasu widokowego w Sky Tower podziwiali panoramę Wrocławia i próbowali odnaleźć miejsca, które wcześniej odwiedzili.

Czytaj więcej...

Sukces uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

W kwietniu odbyła się XLIII edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Jak co roku, uczniowie szkoły, pracując pod okiem pana Rafała Jędrzejaka – nauczyciela geografii, opracowali wskazane przez komisję konkursową tematy i wysłali prace do Warszawy.

Z radością możemy pochwalić się, że wśród laureatów znalazła się Dorota Stachowska, uczennica klasy III TE, która zajęła V miejsce w Polsce. Do konkursu przedstawiła pracę podejmującą problematykę bezrobocia w Polsce.  

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W sobotę 14 czerwca 2014 roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych z pedagogiem szkolnym Anną Funką Leciejewską brała udział w akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Pomysłodawcą imprezy była społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty. Tematem przewodnim przedsięwzięcia było promowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień i sprzeciw wobec szeroko rozumowanej przemocy. Przez kilkanaście minut młodzież z rawickich szkół maszerowała po rynku z plakatami, na których umieszczone były profilaktyczne hasła.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

"Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia"

13 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klas: III w 1, III w 2 i III w 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Świadectwo z paskiem otrzymały: Monika Gęstwa, Anna Śliwińska i Wioleta Stróżyk, której przyznano nagrodę Absolwenta Roku 2014 Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

Jesteśmy bo jesteście

10 czerwca uczennice klasy trzeciej technikum kształcące się w zawodzie technik logistyk: Karolina Porządna, Aleksandra Laksander, Daria Guzik propagowały koniecznośc czytania wśród całej społeczności Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka. Działania w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" rozwijają aktywność, spostrzegawczość, pamięć, umiejętność kojarzenia faktów, zasób słownictwa oraz zdolność wypowiadania się dzieci na dany temat.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja”

12 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w sali gimnastycznej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja” w ramach programu europejskiego Uczenie się przez całe życie. Celem konferencji było upowszechnianie wśród uczniów Zespołu, nauczycieli, władz lokalnych oraz pracodawców i społeczności gimnazjalnej efektów zagranicznego stażu zawodowego uczniów Technikum w Rawiczu.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Otwarty Konkurs Fryzjerski dla Uczniów - Rawicz 2014

8 czerwca 2014 roku w Hotelu „Brylant” w Rawiczu swoje umiejętności zaprezentowali adepci zawodu fryzjer. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół zawodowych z Rawicza, Miejskiej Górki, Śremu, Sławy Śląskiej, Kościana oraz Leszna (z Leszna również Technikum).

Konkurs organizowany był z myślą o uczniach kształcących się w zawodzie fryzjer zarówno w szkole zasadniczej jak i technikum, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności, kreatywność i pomysły na wykonanie nowatorskich stylizacji główki treningowej we wskazanych konkurencjach.

Czytaj więcej...

Zawodowe inspiracje kucharzy na promie

Od 19 maja do 2 czerwaca uczniowie klasy 2cw kształcący się w zawodzie kucharz - Patrycja Wycisk i Bartosz Cichowlas zdobywali doświadczenie zawodowe na promie m/f "Skania" kursującym na trasie Świnoujście - Ystad. Taki rodzaj innowacyjnej praktyki zorganizowany dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu umożliwił im nabywanie umiejętności od najlepszych fachowców. Z relacji uczestników praktyki wynika, że poszerzyli zakres wykonywanych czynności w różnych działach hotelowych: kuchni, barze, kafeterii, sektorze dla kierowców oraz recepcji. Pomyślnie odbyli również szkolenie z zakresu pracy w dziale Housekeepingu. Obcowanie z klientem oraz konieczność zwiększania kompetencji komunikacyjnych stanowiło dla nich wyzwanie, któremu wzorowo sprostali.

Czytaj więcej...

Lekcja wolności

W związku z przypadającym 25-leciem pierwszych demokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, w Zespole Szkół Zawodowych została przygotowana dla uczniów prelekcja dotycząca tamtych wydarzeń. Prelekcję poprowadził Jakub Moryson i uczeń klasy 1TTM Michał Plewa.

Zebrani uczniowie obejrzeli pokaz slajdów przygotowany przez Jakuba Morysona i wysłuchali  komentarzy, odnoszących się do wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku. Prelegent przedstawił genezę wydarzeń, by słuchacze mogli zrozumieć to, co działo się w 1989r.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie laureatami II edycji konkursu „Festiwal Smaku - Młode talenty"

Już po raz drugi nasi uczniowie zajęli I i II miejsce podczas II edycji konkursu gastronomicznego „Festiwal Smaku - Młode talenty” Konkurs odbył się 4 czerwca w pakosławskim Pałacu, w którym udział wzięły trzy szkoły : z Krotoszyna szkołę reprezentowało 4 uczestników,  z Jutrosina – 1 uczestnik oraz z Rawicza – 4 uczestników. Celem konkursu było wyłonienie młodych osób z talentem i pasją kulinarną, a także kreatywnych, ceniących sobie sportowe współzawodnictwo oraz doskonalenie warsztatu zawodowego.

Czytaj więcej...

DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU

Jedną z wielu tradycji szkoły jest Dzień Sportu, który w tym roku obchodziliśmy we wtorek, 3 czerwca. Uczniowie zgromadzili się na placu apelowym o godzinie 9.00. Dyrektor szkoły, Krzysztof Jarosz, powitał zebranych i oficjalnie rozpoczął Święto Sportu, a pani Magdalena Ratajczak, nauczycielka wychowania fizycznego, przedstawiła harmonogram dnia.

Do godziny 11.00 młodzież brała udział w licznych konkurencjach sprawnościowych i rekreacyjnych o tytuł  ,,Najbardziej usportowionej klasy”. Każdy zespół otrzymał kartę, na której odnotowano wyniki z następujących konkurencji: skoki przez skakankę, wędkowanie, bieg po kartonach, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, przyciąganie liny z ciężarem, rzuty do tarczy, rzuty do kosza i strzały do bramki. Wszystkie konkurencje nadzorowali nauczyciele wraz z uczniami.

Czytaj więcej...

Statystyki

3626546
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
118
813
5189
17039
27117
3626546

Twoje IP: 54.81.220.239
Data i godzina: 2019-07-21 02:52:03

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zajęcia praktyczne w ZPB Kaczmarek

16 i 23 listopada odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne w zakładzie u nowego partnera naszej szkoły – firmy ZPB Kaczmarek. Przez dwa dni pierwsza grupa uczniów II klasy kształcących się w zawodzie technik budownictwa uczyła się technologii produkcji betonowych materiałów prefabrykowanych. Zajęcia rozpoczęły się od szkolenia bhp przeprowadzonego przez zakładowego inspektora bhp ZPB Kaczmarek.

Więcej…
Sunday the 21st. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©