Kronika szkolna, marzec 2013r.

Wielkanocny konkurs gastronomiczny

W dniu 22 marca 2013 roku odbył się konkurs gastronomiczny „Wielkanocne specjały”. W zmaganiach udział wzięło 7 zespołów z klas I-III o profilu gastronomicznym. Celem konkursu było przede wszystkim zainspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja talentów sztuki kulinarnej. Zadaniem uczestników było przygotowanie trzech potraw wielkanocnych oraz nakrycie stołu w sposób przez nich wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych.

Czytaj więcej...

Wojewódzki etap XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 25 marca 2013 roku Moniak Bagińska, uczennica klasy czwartej Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, brała udział w wojewódzkim etapie XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada organizowana była przez Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża i odbyła się w Gimnazjum nr 43 w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Przedstawienie pasyjne teatru Katamaran

Teatr "Katamaran" wraz z Młodzieżą Franciszkańską i Nowicjuszami z Goruszek spędzili lutowe i marcowe wieczory na przygotowaniach kolejnego już przedstawienia pasyjnego. Osnową spektaklu stało się tym razem "7 słów z Krzyża" wypowiedziane przez Jezusa, a skierowane w spektaklu - dzięki dialogom współtworzonym przez uczestników - do współczesnego człowieka, osadzonego w realiach XXI w. Dialogi i teksty biblijne przeplatała muzyka i piosenki w wykonaniu solistów.

Czytaj więcej...

Sukces Ani Kapały w konkursie polonistycznym

Anna Kapała - uczennica klasy 2 TE - dotarła do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego " Z ortografią na co dzień". Doskonała znajomość ortografii oraz zasad pisowni sprawiła, że Ania jako jedyna uczennica z naszej szkoły osiągnęła tak duży sukces. Pod koniec kwietnia zmierzy się w Warszawie z finalistami konkursu z całej Polski.

Ani gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.

Sabina Kasprzak, nauczyciel języka polskiego

Odwiedzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt

22 marca 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krotoszyna. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt i dostarczenie zebranych w naszej szkole artykułów. Łącznie zawieźliśmy 195 kg suchej karmy i 14 puszek pokarmu.

Czytaj więcej...

Powitanie wiosny z SKT „Szprycha”

23 marca uczniowie Zespołu wraz z opiekunami – Jakubem Morysonem i Rafałem Jędrzejakiem, wzięli udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez rawicki odział PTTK, w ramach „Powitania wiosny”. Niestety, pomimo astronomicznej wiosny, rajd pieszy przyszło nam pokonywać w zimowej aurze. Dlatego też zrezygnowaliśmy z rowerów z uwagi na panujące warunki atmosferyczne. Grupa uczniów ZSZ była jedyną spośród rawickich szkół średnich (udział wzięło 21 osób z ZSZ).

Czytaj więcej...

Konkurs historyczny „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”

23 marca 2013 r. zakończył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”. W ramach konkursu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowywali pracę, która miała opierać się na źródłach historycznych i opisywać losy Polaków w okresie 1914-1989. Praca mogła mieć formę biografii, eseju, opowiadania, wywiadu itp. Można ją było wzbogacić o zdjęcia oraz dokumenty. Uczniowie Zespołu do 4 marca przedkładali prace do szkolnej komisji, która je oceniła i przekazała do komisji wojewódzkiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza na plac budowy wykonywanego silosu

20 marca uczniowie klasy 3 Technikum w zawodzie technik budownictwa wraz z opiekunem p. Joanną Rogalą uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do cukrowni w Gostyniu. Celem wyjazdu było wejście na plac budowy wykonywanego silosu, który ma posłużyć jako miejsce składowania cukru. W czasie pobytu na obiekcie grupie przewodniczył kierownik budowy p. Robert Kryskiewicz.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu

Dnia 16 marca 2013 r. odbył się Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu, na który zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy młodzieży z klas I, II, III i IV Technikum w zawodzie technik ekonomista. Przeprowadzono praktyczne warsztaty z umiejętności wypełniania i wysyłania zeznań podatkowych PIT-37 przez Internet. Zajęcia zostały zakończone konkursem na najszybsze i prawidłowe wypełnienie i przesłanie zeznania przez system e-deklaracje. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Czytaj więcej...

Finał III Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 14 marca 2013 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbył się konkurs zorganizowany przez Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej...

Eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 2 marca 2013 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze odbyły się eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tych eliminacjach brali udział nasi uczniowie Marta Wojtyczka, Jakub Nadrowski i Sebastian Balcerowiak.

Czytaj więcej...

Wizyta w kręgielni

4 marca 2013 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła PCK w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu rozegrała turniej drużynowy w kręgielni Bowling Club w Lesznie. Wizyta w kręgielni miała na celu zintegrowanie członków koła oraz poznanie zasad rozgrywek bowling.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W piątek 1 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu reprezentowani przez klasę trzecią Technikum, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, wraz z opiekunem Jakubem Morysonem, złożyli znicze na rawickim cmentarzu.

Czytaj więcej...

Statystyki

4008895
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
570
1391
2737
10448
25848
4008895

Twoje IP: 3.236.15.142
Data i godzina: 2020-07-15 09:51:27

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

DWA KRĄŻKI NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI

Dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Finał wojewódzki, jak co roku, odbył się na stadionie poznańskiej „Olimpii”. Mimo niesprzyjającej aury, mistrzostwa dostarczyły zawodnikom oraz ich opiekunom sporą dawkę emocji.

Więcej…
Wednesday the 15th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©