Kronika szkolna, kwiecień 2013r.

ZSZ w Rawiczu praktykami zawodowymi stoi! Praktyka na najwyższym poziomie – uczą się od najlepszych!

W miesiącu kwietniu 4 uczennice II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego realizowały praktykę zawodową w czterogwiazdkowym „Park Hotel Diament” we Wrocławiu. Spędziły tam 4 tygodnie ucząc się od najlepszych kucharzy, kelnerów i innych pracowników obsługi. Dziewczyny wróciły z praktyki bardzo zadowolone. Urzekła je atmosfera i profesjonalizm. Niesamowicie pozytywny klimat, jaki panuje w hotelu „Diament” we Wrocławiu sprawił, że każdego dnia chciało się wstawać do pracy i z ochotą przystępować do nowych zadań – mówi Małgorzata Łuczak.

Czytaj więcej...

SUKCES UCZNIÓW ZSZ W RAWICZU W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Dnia 26 kwietnia 2013 roku zakończył się etap wojewódzki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich - dzieje Polaków w latach 1914-1989”, którego głównym celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej, poznanie historii narodu i państwa poprzez pryzmat losów Bliskich i losów Dalekich.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Mitologiczny

29 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu została przeprowadzona kolejna edycja Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Udział w niej wzięli uczniowie klas: I TZ, I TB, II TB, III TB i II TLG. Uczestnicy zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi mitologicznych bogów i bohaterów: Dejaniry, Temidy, Nemezis, Hestii, Tantalosa oraz Argonautów. Mitologia zdaniem Jana Parandowskiego to dzieło, z którego „nie tylko można się czegoś nauczyć, ale można się też przy niej czymś stać”.

Czytaj więcej...

Anna Kapała finalistką ogólnopolskiego konkursu

W niedzielę, 28 kwietnia 2013 roku, odbył się w Warszawie finał V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". ZSZ w Rawiczu reprezentowała Anna Kapała - uczennica klasy 2 Technikum w zawodzie technik ekonomista. Do Warszawy pojechała z nauczycielką języka polskiego - p. Sabiną Kasprzak.

Czytaj więcej...

KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY!

W piątek 26 kwietnia w ZSZ w Rawiczu nastąpiło rozstrzygnięcie „Konkursu na kartkę wielkanocną”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych oraz zainspirowanie uczestników konkursu tradycjami świątecznymi innych krajów. Konkurs miał również służyć prezentacji i popularyzacji plastycznej twórczości uczniów.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych Technikum

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” (W. Szymborska)

To motto uroczystego apelu wpisywało się w wypowiedzi dyrektora ZSZ p. Krzysztofa Jarosza, zaproszonych gości i samych uczniów. Dyrektor ZSZ podkreślał, że maturzyści mogą czuć się dumni, kończąc tę szkołę i wskazywał, by wyznaczali sobie cele, do których warto dążyć, bo jak mówił Joseph Conrad warto „iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca”.

Czytaj więcej...

Z wizytą u najmłodszych

Zespół Szkół Zawodowych przyłączył się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W poniedziałek 22 kwietnia 2013 roku na zaproszenie pani dyrektor Jadwigi Walkowiak uczennice klasy I TLG (Technikum kształcące w zawodzie technik logistyk) odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 6 w Rawiczu.

Czytaj więcej...

O uzależnieniach po angielsku

Dnia 23.04.2013 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na przygotowanie plakatu w języku angielskim na temat uzależnień wśród młodzieży, który zorganizowały nauczycielki języka angielskiego, p. Hanna Lenartowska i p. Agnieszka Leśniak.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 26 uczniów. I miejsce zdobył uczeń kl. II TB (Technikum w zawodzie technik budownictwa), Piotr Sobolewski. Na miejscu II uplasowała się Klaudia Grzywaczewska (kl. II TB), a na III Dominika Rozynek (kl. I TE – Technikum w zawodzie Technik ekonomista). Wyróżniono również pracę Michała Macniaka z kl. II TZ (Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego).

Czytaj więcej...

Dziewczyny z 3 TB na Dolnośląskim Seminarium we Wrocławiu

25 kwietnia 5 dziewczyn z klasy III TB wraz z p. Joanną Rogalą wzięło udział w Dolnośląskim Seminarium pt. „Architektura Wnętrz ”, którego organizatorem była gazeta budowlana Millennium. Konferencja odbyła się w Hotelu Haston Congress Center we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie laureatami konkursu „Festiwal Smaku - Młode talenty"

24 kwietnia w pakosławskim Pałacu odbył się konkurs gastronomiczny „Festiwal Smaku - Młode talenty” . Celem konkursu było wyłonienie młodych osób z talentem i pasją kulinarną, a także kreatywnych, ceniących sobie sportowe współzawodnictwo oraz doskonalenie warsztatu zawodowego.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z ZSZ na zabawie „Pomocnej Dłoni”

W sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu bawili się członkowie i sympatycy stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Tradycyjnie już obsługę zapewnili wolontariusze - uczniowie z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Ta sama młodzież obecnie odbywa miesięczną praktykę zawodową w zakładach gastronomicznych, gdzie przez 8 godzin wykonuje różne prace kulinarne.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Londynu

W ubiegłym tygodniu (14.04.13 - 20.04.13) uczniowie naszej szkoły poznawali Londyn, który jest jedną z najciekawszych metropolii europejskich. Poruszaliśmy się pieszo, przemieszczając się do odległych miejsc metrem, jak większość londyńczyków. Dzięki temu mogliśmy lepiej poznać specyficzny klimat miasta, jego ulice oraz mieszkańców i nabyć wprawy w posługiwaniu się językiem angielskim.

Czytaj więcej...

I Międzyszkolny Rajd Rowerowy

20 kwietnia odbył się rajd rowerowy, w którym wzięła udział młodzież z rawickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie Szkolnego Klubu Turystycznego „Szprycha” działającego w Zespole Szkół Zawodowych udział w rajdzie rowerowym wzięła grupa gimnazjalistów z rawickiego Gimnazjum Nr 1.

Czytaj więcej...

Kurs na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu uczniowie po raz trzeci mogli uczestniczyć w kursie na operatora wózka widłowego. W poprzednich latach kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem w związku z czym, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych logistycznych, mgr Alicja Stachowska zorganizowała kolejną edycję.

Czytaj więcej...

Wymiana uczniowska między ZSZ Rawicz a BerufsschulzentrumamWesterberg

W dniach 8.04.2013 -13.04.2013 czternastoosobowa grupa uczniów ZSZ Rawicz, wraz z nauczycielkami języków obcych, Karoliną Gresztą i Justyną Andrzejewską, brała udział w piętnastej wymianie międzyszkolnej. Celem tegorocznej wymiany, tak jak wszystkich poprzednich, było poznanie kultury sąsiadów zza zachodniej granicy, doskonalenie znajomości języka obcego, obalenie mitów i stereotypów oraz nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości.

Czytaj więcej...

„Brązowy” mistrz ortografii

W poniedziałek 15 kwietnia troje uczniów Technikum wzięło udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie Ortograficznej o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2013. Krystiana Zalisz z III TE, Daria Borowiak z II TE oraz Karol Bujakiewicz z I TB po eliminacjach szkolnych, nad którymi pieczę sprawowały p. Sabina Kasprzak i p. Justyna Szajerka, reprezentowali ZSZ w Zespole Szkół nr 3 w Rawiczu (organizator konkursu). Zadaniem uczestników było poprawne napisanie ze słuchu treści dyktanda.

Czytaj więcej...

Poniedziałek z Szekspirem

Prawie 80 uczniów ZSZ nowy tydzień rozpoczęło od kontaktu ze sztuką. Uczniowie Techników i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II 15 kwietnia uczestniczyli w spektaklu „Dzieła wszystkie Szekspira”, który odbył się w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 12 kwietnia 2013 r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych Trzeci Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Udział w nim wzięło 44 laureatów (w I etapie brało udział 1004 uczniów z 167 szkół), którzy wyłonieni zostali podczas pierwszych dwóch etapów, przeprowadzonych w 8 województwach: dolnośląskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodnio-pomorskim.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W dniu 12 kwietnia 2013 roku społeczność Zespołu Szkół Zawodowych wzięła udział w uroczystej akademii poświęconej pamięci Stefana Bobrowskiego, który od 38 lat patronuje naszej szkole.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w piłce nożnej

9 kwietnia 2013 r. na rawickim orliku odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w turnieju i zajęła I miejsce, pokonując I LO w Rawiczu, ZS w Miejskiej Górce, ZS w Jutrosinie, ZSR w Bojanowie oraz ZS nr 3 w Rawiczu. Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Wystawa o powstaniu styczniowym

Statystyki

4191092
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
313
364
4284
6084
19616
4191092

Twoje IP: 3.236.231.14
Data i godzina: 2021-04-10 20:16:19

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Dzień Niemiecki

W piątek 4 grudnia 2015 roku w ZSZ w Rawiczu odbył się Dzień Niemiecki w ramach realizacji programu ERASMUS+. W tym dniu uczniowie zakwalifikowani na wyjazd na zagraniczne praktyki przygotowali dla kolegów z klas drugich i trzecich prezentacje na temat zabytków, kultury oraz kuchni regionów Niemiec, do których udadzą się na wiosnę 2016 roku. Spotkanie poprowadziła uczennica klasy III TLG Aleksandra Maćkowiak.

Więcej…
Saturday the 10th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©