Kronika szkolna, grudzień 2012r.

V Powiatowy Konkurs Plastyczno – Graficzny „Piękno wokół nas”

19 grudnia 2012 roku w sali Z. Łukowiaka w Domu Kultury w Rawiczu wręczono nagrody zwycięzcom V Powiatowego Konkursu Plastyczno – Graficznego „Piękno wokół nas”. Zadaniem uczestników konkursu było poddanie własnej pracy fotograficznej, rysunkowej lub malarskiej obróbce komputerowej w dowolnym programie graficznym tak, by ostatecznie otrzymać zupełnie inną pracę.

Czytaj więcej...

KRZEWIENIE TRADYCJI WIGILIJNYCH W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

14 grudnia 2012 roku uczniowie klasy I cw z wychowawczynią – panią Renatą Balcerek zorganizowali uroczystą wigilię klasową. Tradycyjnie, zgodnie z obrzędem wigilijnym, podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Spotkanie przy stole wigilijnym odbywało się w ciepłej i radosnej atmosferze. Kulminacyjnym punktem wieczerzy była wizyta gwiazdora, w postać którego wcielił się Michał Paluczyński a jego asystentem został Patryk Czerwiński.

Czytaj więcej...

Wolontariat

W dniach 13 i 14 grudnia młodzież z rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych pomagała przy obsłudze dwóch uroczystości. Pierwszą z nich było spotkanie opłatkowe zorganizowane przez stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, w którym uczestniczyło około 230 osób. Druga uroczystość to IV Gminny Dzień Niepełnoprawnych organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej...

SPORTOWY ROK 2011/2012 ZAMKNIĘTY

W piątek 7 grudnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego, w obecności przedstawicieli Powiatu Rawickiego, Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i ponadpodstawowych, odbyło się oficjalne podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w roku szkolnym 2011/2012.

Czytaj więcej...

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W minioną środę, 12 grudnia, w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: I LO w Rawiczu, Zespół Szkół nr 3 w Rawiczu, ZSR w Bojanowie, ZSZ w Jutrosinie i ZSZ w Rawiczu.

Czytaj więcej...

XI OGÓLNOPOLSKI POKAZ STOŁÓW WIGILIJNYCH „GWIAZDKA 2012″

W dniach od 6 do 8 grudnia 2012 roku uczennice Martyna Kaczmarek, Paulina Kowalska i Daria Ławniczak z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, brały udział w XI Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2012″ w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Głównym celem tego spotkania była integracja młodzieży szkolnej w duchu przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Jednym z elementów tego spotkania była wystawa prezentująca materialne i duchowe tradycje związane ze świętami. W pokazie tym wzięło udział 25 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz jedna delegacja z Charkowa z Ukrainy, której zadaniem było przygotowanie stoiska ze świątecznymi tradycjami swojego regionu.

Czytaj więcej...

ZSZ dołączył do akcji „Świąteczna zbiórka żywności”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z klas I, II, III b i IV Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz przyszli handlowcy z kl. I Technikum uczestniczyli w świątecznej akcji zbierania żywności dla Banku Żywności w Rawiczu.

Czytaj więcej...

XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International z ZSZ Rawicz

W ramach obchodzenia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, przyłączyli się do XIII edycji Maratonu Pisania Listów, organizowanego przez Amnesty International. Zespół Szkół Zawodowych, był jednym z 34 miejsc maratonu na mapie Wielkopolski i jedynym oficjalnie zgłoszonym w Rawiczu. Cel tej akcji, jak co roku, jest taki sam – każdy indywidualnie pisze list by wyrazić swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka, opierając się na konkretnym, wybranym przypadku.

Czytaj więcej...

2plus4

W piątek 7 grudnia 2012r. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu gościł wolontariuszki fundacji 2plus4, organizacji znajdującej czworonożnym istotom dwunożnych opiekunów. Wolontariuszkom towarzyszyła Mika, ujmująca suczka, która bardzo szybko zdobyła serca licznie przybyłej młodzieży.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Cukierniczy

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Szkolny Konkurs Cukierniczy, którego tematem wiodącym były Święta Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany był do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik. Konkurs popularyzował zawód cukiernika, rozwijał wśród uczniów zainteresowania zawodowe, kształtował umiejętności samodzielnej pracy oraz zdolności manualne. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas II i III. Ich zadaniem było wykonanie wyrobu cukierniczego i udekorowanie go w stylistyce świątecznej.

Czytaj więcej...

Statystyki

3746583
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
714
976
8135
17422
35000
3746583

Twoje IP: 3.234.210.89
Data i godzina: 2019-11-17 19:00:50

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Młodzieżowy Lider Zdrowia Kontra HIV

„Młodzieżowy Lider Zdrowia Kontra HIV” to tytułowe hasło szkolenia dla młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. W dniu 5 kwietnia 2016 roku wolontariusze szkolnego PaTPORTU oraz przedstawiciele klas pierwszych technikum wzięli udział w zajęciach dotyczących zdrowia człowieka. Warsztaty prowadziła Pani Izabela Olińska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rawiczu w ramach projektu „ Przygotowanie edukatorów do realizacji projektu edukacji rówieśniczej Młodzieżowy Lider Zdrowia Kontra HIV w województwie wielkopolskim, finansowanego z grantu „Pozytywnie Otwarci 2015”.

Więcej…
Sunday the 17th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©