II Powiatowy – Otwarty Konkurs Fryzjerski dla uczniów

Międzyszkolne zmagania fryzjerów odbyły się 9 czerwca 2013 roku w Hotelu „Diament” w Rawiczu. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I, II i III ze szkół zawodowych w Rawiczu, Miejskiej Górce, Śremie, Poznaniu, Gostyniu, Kościanie oraz Lesznie (z Leszna również Technikum).

Konkurs organizowany był z myślą o uczniach kształcących się w zawodzie fryzjer zarówno w szkole zasadniczej jak i technikum, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności, kreatywność i pomysły na wykonanie nowatorskich stylizacji główki treningowej we wskazanych konkurencjach.

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, pani Anna Barańska - „Studio Fryzur VENECJA” z Rawicza, Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu, Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu - pani Monika Lewandowska oraz pani Edyta Pieprzyk - Hotel „Diament.

Pani E. Pieprzyk udostępniła nie tylko miejsce, ale zorganizowała poczęstunek w Sali Kryształowej hotelu. Ciasto sponsorowali: pan Fabian Małecki – piekarnia w Szkaradowie oraz pan Piotr Kortylewski – piekarnia w Zielonej Wsi.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Krzysztof Jarosz. 

Rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach:

I konkurencja – dział damski – fale na mokro;

II konkurencja – dział męski – modelowanie fryzury męskiej klasycznej;

III konkurencja – dział damski – fryzura wieczorowa z lat 50 XX wieku.

Poszczególne konkurencje wymagały od zawodników nie tylko kreatywności, ale przede wszystkim wysokich już umiejętności.

Szczególne emocje wzbudził finał, w którym laureaci pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach rywalizowali o Puchar Starosty Powiatu Rawickiego. Była to konkurencja tzw. Freestyle - najbardziej fantazyjna fryzura, bez ram ograniczających sposób i styl wykonania.

Laureatami Konkursu zostali:

Konkurencja I – Fale:

1. Danuta Snela – ZSZ Rawicz, mistrz Magdalena Maćkowiak z Rawicza

2. Klaudia Małyszek – ZSZ Leszno, mistrz Irena Szymkowiak z Leszna

3. Sandra Plewa – ZS Miejska Górka, mistrz Magdalena Maćkowiak z Rawicza

Konkurencja II - modelowanie fryzury męskiej klasycznej:

1. Aneta Ratajczak – ZS Miejska Górka, mistrz Magdalena Maćkowiak z Rawicza

2. Anna Śliwińska – ZSZ Rawicz, mistrz Marta Góźdź z Rawicza

3. Izabela Przydanek – ZSZ Poznań, mistrz Monika Rybicka ze Starego Bojanowa

Konkurencja III - fryzura wieczorowa z lat 50 XX wieku

1. Wioletta Sulima - ZSZ Leszno, mistrz Irena Szymkowiak z Leszna

2. Aleksandra Klejewska - ZSZ Rawicz –mistrz Anna Barańska z Rawicza

3. Natalia Gluma - ZSZ Leszno, Salon Fryzjerski „Classic” z Leszna

Zanim laureaci wzięli udział w IV konkurencji o Puchar Starosty Rawickiego odbył się profesjonalny pokaz fryzjerski. Pani Beata Lasecka Gadzińska - instruktor marki Laboratoire Ducastel z Akademii Fryzjerskiej Ducastel z Poznania wykonała awangardową koloryzację i cięcia. Przedstawiciele SELECTIVE Professional - pani Ewelina Przybyła z Leszna wykonała fryzurę ślubną ze wstążką a pan Rafał Juskowiak z Leszna fryzurę ślubną w stylu greckim. Spod ich rąk „wyszły” również - fryzura koktajlowa, fryzura w stylu hiszpańskim oraz fryzura dziecięca tzw. ósemki. Makijaż modelkom uczestniczącym w pokazie wykonała pani Anna Barańska z Atelier Urody „ANESSE” z Rawicza.

Puchar Starosty Rawickiego zdobyła Aneta Ratajczak z ZS w Miejskiej Górce (mistrz Magdalena Maćkowiak z Rawicza). Drugie miejsce dla Danuty Sneli z ZSZ w Rawiczu (mistrz Magdalena Maćkowiak z Rawicza) a trzecie dla Natalii Glumy z ZSZ w Lesznie (Salon Fryzjerski „Classic” z Leszna). Puchary wręczył osobiście Starosta Rawicki – pan Zygmunt Wolny.

Konkurs oceniało jury, w skład którego wchodziły egzaminatorki Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej – panie Barbara Rakowska, Zofia Duszyńska, Renata Józefiak, Małgorzata Pazoła oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - pani Beata Glura. Pracę jury obserwowały: pani Anna Barańska oraz Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej pani Monika Lewandowska.

Fundatorami pucharów oraz nagród byli: Starosta Powiatu Rawickiego, pani Anna Barańska „Studio Fryzur VENECJA”, Cech Rzemiosł Różnych, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza Pełnomocnik w Lesznie, Laboratoire Ducastel, Selective Professional, School Line, Ośrodek Szkolenia Kierowców „ASIMA” z Leszna.

Konkurs prowadził Krzysztof Kazuń.

W imieniu wszystkich organizatorów Konkursu Rawicz 2013 składam Państwu oraz firmom przez Was reprezentowanym - podziękowania - za ogromny wkład w przebieg fryzjerskich zmagań i uświetnienie ich swą obecnością oraz ufundowanie nagród. Dzięki zrozumieniu i dobrej woli uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni za udział, chęć rywalizacji oraz kreatywność, co sprawiło im ogromną satysfakcję.

Aneta Ratajczak: Cieszę się bardzo. Byłam zdenerwowana od rana, ale po konkursie tez się nie uspokoiłam. Tym razem z radości. To ogromna satysfakcja wygrać coś ważnego. Bo taki był konkurs. O szerokim zasięgu i wielu uczestnikach. No i fakt, że wygrałam konkurs, otrzymując puchar z rąk Starosty dodatkowo sprawia mi satysfakcję.

Należy dodać, że Aneta wygrała konkurs w roku ubiegłym, również w kategorii modelowania męskiego. W tym roku oprócz tej kategorii wygrała w zakresie zmagań laureatów czyli tzw. Grand Prix i zdobyła Puchar Starosty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników, ale i osób kibicujących. Zmaganiom przyszłych fryzjerów przyglądali się ich pracodawcy, rodziny oraz znajomi uczniów.

Krzysztof Kazuń

wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego i praktycznego

Aneta Ratajczak - zdobywczyni Pucharu Starosty

Zdjęcia autorstwa p. J.Witczaka

Zdjęcia autorstwa p. A.Barańskiej

Statystyki

4008868
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
543
1391
2710
10421
25848
4008868

Twoje IP: 3.236.15.142
Data i godzina: 2020-07-15 09:15:52

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - etap szkolny

23 lutego br. w Zespole Szkół Zawodowych odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów, którzy musieli rozwiązać test z wiedzy pożarniczej. Do eliminacji gminnych awansowała najlepsza trójka: Jakub Juskowiak  1 TLG, Rafał Głogosz 2 aw, Maciej Ptak 1 TTM. Kolejne eliminacje odbędą się 11 marca o godzinie 10.00 w siedzibie PSP w Rawiczu.

Opracował: Jakub Moryson

Wednesday the 15th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©