Wycieczka zawodoznawcza uczniów uczących się w zawodzie technik mechanik na Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM Polska

Dnia 31 maja grupa uczniów klas II TLM i III TME (grupy mechaniczne) udała się z opiekunem Robertem Wolniewiczem na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM Polska. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom nowoczesnych urządzeń, narzędzi do obróbki metali oraz projektowania.

Targi ITM Polska, prezentowane były w siedmiu salonach ( Mach-Tool, Metalforum, Hape, Welding, Surfex, Transporta i Nauka dla Gospodarki), ogółem w targach udział brało 937 wystawców i przedstawicieli firm. Na ekspozycji były pokazane maszyny wiodących firm z zakresu obróbki metali, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa i lakiernictwa, metalurgii, czy roboty przemysłowe i manipulatory. Uczniowie nie tylko mogli oglądać ale również wypróbować nowoczesne narzędzia np. urządzenia spawalnicze , narzędzia do obróbki strumieniowo – ściernej, wielu z nich dostało pamiątkowe gadżety reklamowe.

Uczniowie podczas podróży powrotnej dzielili się wrażeniami i możliwościami nowoczesnych maszyn i urządzeń. Zainteresowanie uczniów targami pozwala sądzić, że wyjazd spełnił oczekiwania uczniów.

Statystyki

3674382
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
168
777
168
11009
27330
3674382

Twoje IP: 3.93.75.30
Data i godzina: 2019-09-16 04:55:37

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs pięknego czytania „Lesen gehen...”

Dnia 9 października w Zespole Szkół Zawodowych odbył się szkolny etap I edycji konkursu pięknego czytania „Lesen gehen...” , którego organizatorami byli:
Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM Partner Goethe Institut w Poznaniu. Koordynacją konkursu w szkole zajęły się germanistki.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i miał na celu propagowanie języka niemieckiego oraz zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, podnoszenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy i dykcji, uwrażliwienie na piękno języka literackiego, przygotowanie młodzieży do wystąpień publicznych. 
Uczestnicy w czasie występu prezentowali dwa wiersze w czasie nieprzekraczającym 3 minut.

Więcej…
Monday the 16th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©