Kronika szkolna, maj 2012r.

Konkurs geograficzny dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 30 maja w ZSZ odbył się konkurs geograficzny- etap szkolny, skierowany do uczniów klas zawodowych. Arkusz zawierał 25 zadań o z geografii fizycznej i społeczno-geograficznej. Do uzyskania było łącznie 56 pkt. Wyniki pokazały, że największą wiedzę posiadają uczniowie z klasy pierwszej.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza uczniów uczących się w zawodzie technik mechanik na Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM Polska

Dnia 31 maja grupa uczniów klas II TLM i III TME (grupy mechaniczne) udała się z opiekunem Robertem Wolniewiczem na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM Polska. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom nowoczesnych urządzeń, narzędzi do obróbki metali oraz projektowania.

Czytaj więcej...

Prezentacje kulinarne „Powiedz mi co jesz, a powiem ci skąd jesteś”

W dniu 29 maja 2012 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się II edycja prezentacji pt. „Powiedz mi co jesz, a powiem ci skąd jesteś”. Miała ona na celu przybliżenie zwyczajów kulinarnych krajów, których języków uczniowie uczą się w szkole.

Czytaj więcej...

I POWIATOWY KONKURS FRYZJERSKI W RAWICZU DLA UCZNIÓW

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji

 

24 godzinny Bieg Plantami Jana Pawła II

W dniach 19-20 maja 2012 roku podczas Rawickiego Festiwalu Sportu odbył się 24 godzinny Bieg Plantami Jana Pawła II. W biegu brało udział 18 zespołów w tym grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Drużyna ZSZ w Rawiczu okrążyła śródmieście 115 razy, pokonując łącznie dystans 322 kilometrów. Ostatecznie zajęła 12 miejsce.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza uczniów Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanik

W czwartek 24 maja 2012 roku grupa uczniów z klas II TLM i III TME (grupy mechaniczne) udała się z opiekunami, wicedyrektorem Krzysztofem Kazuniem i nauczycielem przedmiotów zawodowych Robertem Wolniewiczem, na wycieczkę zawodoznawczą do Odlewni Rawicz Sp. z o.o. w Rawiczu. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom procesu odlewania części z żeliwa i staliwa.

Czytaj więcej...

Finał konkursu historycznego „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy” – I miejsce uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

25 maja w Muzeum Ziemi Średzkiej Dwór w Koszutach, odbył się finał konkursu „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”, organizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Poznaniu i Fundacja Raczyńskich. Ideą konkursu było zachęcenie uczniów do poznania historii polskiego ziemiaństwa, poprzez odnalezienie dworu ziemiańskiego w regionie ich zamieszkania i przygotowania pracy w jednej z trzech kategorii: praca plastyczna, praca pisemna bądź prezentacja multimedialna.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Warszawie

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu trwa realizacja drugiego etapu projektu „Jak nie zostać bezrobotnym?”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Komiks w bibliotece

W dniu 22.05.2012r. młodzież z klasy I TZ wzięła udział w warsztatach zatytułowanych "Komiks w bibliotece". Zajęcia prowadził historyk kultury z Centrum Animacji Kultury w Poznaniu - Pan Michał Słomka, który jest inicjatorem i organizatorem koncertów, projekcji oraz publikacji prezentujących kulturę krajów Europy Środkowej.

Czytaj więcej...

Szkoła Kluczowych Kompetencji – nowa wiedza i doświadczenia uczniów ZSZ w Rawiczu

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie czterech klas drugich Technikum, kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk i technik mechanik, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik budownictwa wzięli udział w projekcie „SZKOŁA KLUCZOWYCH KOMPETENCJI”.

Czytaj więcej...

Statystyki

3659025
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
132
969
132
22982
26536
3659025

Twoje IP: 18.232.171.18
Data i godzina: 2019-08-26 01:16:33

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego

W dniu 10 lutego 2016 roku uczniowie klasy IIITlg, a 15 lutego 2016 roku uczniowie klasy IIIaw mieli okazję gościć na zajęciach z wychowawcą panią Beatę Aszkiełowicz, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rawiczu.

Pani kierownik USC przedstawiła uczniom kompetencje Urzędu Stanu Cywilnego. Zwróciła uwagę na fakt, że każdy kilka razy w życiu musi ten urząd odwiedzić. Bowiem załatwiamy w nim akty urodzenia, sprawy związane z zawarciem związku małżeńskiego, a także formalności związane z wystawieniem aktu zgonu.

Więcej…
Monday the 26th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©