Kronika szkolna, kwiecień 2012r.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Filmie „ŚWIAT W OBIEKTYWIE KINEMATOGRAFII”

3 kwietnia 2012r. odbył się Konkurs Wiedzy o Filmie zorganizowany z myślą o wszystkich uczniach naszego Zespołu Szkół Zawodowych.

Czytaj więcej...

BURZA MÓZGÓW BEZ GRANIC

19 kwietnia 2012 roku odbyła się II edycja szkolnego konkursu matematycznego " Burza mózgów bez granic". 16 uczniów z klas I TB, I TE i III Tb zmagało się z zadaniami logicznymi z zakresu podstawowego i rozszerzonego.

Czytaj więcej...

DRZWI OTWARTE W ZSZ

4 kwietnia łącznie z Targami Edukacyjnymi w Gimnazjum w Sierakowie odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte.

Czytaj więcej...

II edycja kursu na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu uczniowie po raz drugi mogli uczestniczyć w kursie na operatora wózka widłowego. W zeszłym roku kurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wobec tego nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych logistycznych mgr Alicja Stachowska zorganizowała kolejną edycję.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W dniu 27 kwietnia 2012 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. W uroczystości uczestniczyli starosta powiatu pan Zygmunt Wolny, Naczelnik Oświaty i Spraw Społecznych pani Maria Wojtkowiak, Dyrekcja szkoły , nauczyciele, zaproszeni rodzice oraz uczniowie klas czwartych. Akademię poprowadzili uczniowie klas trzecich Paweł Handkiewicz oraz Karolina Smektała. Wśród 171 abiturientów dziewięciu odebrało świadectwa z wyróżnieniem.

Czytaj więcej...

Teatr „Katamaran” i nowy spektakl: TAJEMNICA EUCHARYSTII

Grupa teatralna Katamaran (ZSZ i ZS im. Jana Pawła II), we współpracy z nowicjuszami z Goruszek i powstałą niedawno grupą Młodych Franciszkanów przygotowała szczególne misterium – świadectwo: „Tajemnica Eucharystii”, które ma nas do tej tajemnicy na nowo przybliżyć. Zaprezentowaliśmy spektakl już dwukrotnie na Goruszkach (31.03 i 01.04), a 14.04 w Jutrosinie. W minioną sobotę – 28.04 – mieliśmy okazję wystąpić w Parafii Chrystusa Króla w Rawiczu. Spektakl dostarcza każdorazowo wielu wzruszeń i prowokuje do myślenia na temat centralnej prawdy naszej wiary, jaką stanowi Eucharystia - nad stosunkiem osobistym widza do tej tak ważnej celebracji wiary.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu z projektu Jak nie zostać bezrobotnym w ZSZ w Rawiczu

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu od października 2011 roku do marca 2012 roku odbywały się warsztaty szkoleniowe o nazwie "Własna działalność gospodarcza”. Były one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Jak nie zostać bezrobotnym?"

Czytaj więcej...

Szkolne Dni Teatru

W piątek 13 kwietnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Dni Teatru.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona w ZSZ

W czwartek 12 kwietnia w ZSZ w Rawiczu obchodzono Dzień Patrona Szkoły - Stefana Bobrowskiego. W związku z tym świętem zorganizowano okolicznościowy apel. W części artystycznej uczniowie (Mateusz Ratajczak I TB, Michał Bonusiak, Piotr Czaja, Artur Leciejewski II TB, Artur Jerzak III TME, Mateusz Bartkowiak, Paweł Misiek IV TEL) przypomnieli sylwetkę S. Bobrowskiego i czas powstania styczniowego, które wyznaczyło kres życia bohatera. Recytacje i komentarze historyczne uświetnione zostały śpiewem a cappella w wykonaniu Marty Jankowiak z kl. II sw.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego

Dnia 11 kwietnia 2012 roku grupa uczniów klasy III TOŻ udała się z wychowawczynią Renatą Uźniak do Wrocławia na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch czterogwiazdkowych hoteli: Park Hotel Diament oraz Hotel Park Plaza. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokoje hotelowe dla gości o różnych wymaganiach, między innymi zobaczyli apartamenty, pokoje o podwyższonym standardzie oraz typowe pokoje typu standard, zapoznając się z ich wyposażeniem i układem funkcjonalnym. Młodzież obejrzała modułowe sale konferencyjne, dowiedziała się w jaki sposób można regulować ich wielkość i jak zmieniać wystrój w zależności od przeznaczenia.

Czytaj więcej...

AKADEMIA KSIĘGOWEGO

4 kwietnia 2012 roku w Centrum Edukacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, odbyła się Gala wręczenia nagród IV edycji Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Statystyki

3658954
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
61
969
61
22911
26536
3658954

Twoje IP: 18.232.171.18
Data i godzina: 2019-08-26 00:28:15

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Ogólnopolski Zlot PaTPORTów w Bydgoszczy

W miniony weekend 17-18 października  nowa grupa profilaktyczna PaTPORT założona przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych wraz z opiekunami Beatą Jarczewską asp. Komendy Powiatowej Policji oraz  Anną Funką Leciejewską pedagog ZSZ w Rawiczu  uczestniczyła w pierwszym  Ogólnopolskim Zlocie  PaTPORTów w Bydgoszczy. Zlot zorganizowany został w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Uczniowie ZSZ mieli okazję uzyskać oficjalną nominację PaTPORTU z rąk Minister Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej, Komendanta Głównego Policji Gen. Insp. Krzysztofa Gajewskiego, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz twórcy programu PaT insp. Grzegorza Jacha.

Więcej…
Monday the 26th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©