Kronika szkolna, czerwiec 2012r.

Zakończenie roku przy ognisku

26 czerwca uczniowie klasy I TB i I TME z wychowawcami: p. Darią Jagła i p. Jakubem Morysonem, wzięli udział w krajoznawczej wycieczce rowerowej.

Czytaj więcej...

Nowe ławki na boisku szkolnym

W roku szkolnym 2011/2012 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Magdalena Zakrzewska, podjęła, z własnej inicjatywy, próbę wyszukania firmy, która ufundowałaby ławki na boisko szkolne.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w II półroczu roku szkolnego 2011/2012

Drugi semestr roku szkolnego 2011/2012 Samorząd Uczniowski rozpoczął od rozstrzygnięcia konkursu na wykonanie grafitti na boisku szkolnym.

Działacze SU oraz Drużyny Szpiku zorganizowali w naszej szkole Drzwi Otwarte. Przygotowali ulotki promujące szkołę oraz gościli liczną grupę uczniów gimnazjów prezentując Zespół Szkół Zawodowych. Dodatkowo, z własnej inicjatywy, przewodnicząca SU znalazła sponsora, firmę „Somapol”, który ufundował deski na wykonanie ławek na boisko szkolne.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego w ZSZ

W piątek 29 czerwca, już w wakacyjnych nastrojach, uczniowie i grono pedagogiczne pożegnali rok szkolny 2011/2012. Piękna pogoda sprzyjała rozmyślaniom o wakacjach.

Dyrektor ZSZ, Krzysztof Jarosz, przy tej okazji przypomniał najważniejsze przedsięwzięcia szkoły i konkursy, w których brali udział uczniowie ZSZ. Dziękował nauczycielom za serce włożone w swą pracę, a uczniom za wyniki i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...

Odbiór świadectw dojrzałości

Świadectwa dojrzałości można odbierać w dniu 29 czerwca 2012 r. od godz. 12.00 do 12.30.

Wizyta niemieckich przyjaciół z Osnabrück 2012

Już po raz czternasty, w dniach 11-16 czerwca br., okazję do spotkania mieli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i ich niemieccy rówieśnicy z Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück. Piętnastoosobowa grupa uczniów wraz z dwiema nauczycielkami, Moniką Dreier i Sabine Hagemann- przybyła do Rawicza, aby wspólnie realizować projekt uczniowskiej wymiany. Każdy z Niemców mieszkał u polskiej rodziny i mógł poznać w ten sposób nasze zwyczaje oraz kulturę. Dwukrotnie uczniowie spotkali się w jednym z rawickich lokali aby kibicować drużynom polskiej i niemieckiej, co także pozwoliło im się zintegrować i lepiej poznać.

Czytaj więcej...

„Dulska” w Gimnazjum

W ramach promocji naszej szkoły i współpracy z Gimnazjum w Sierakowie 12.06.2012r. uczniowie z kl.I TZ i II TLM ponownie zaprezentowali fragmenty dramatu G. Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej", tym razem swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Czytaj więcej...

II Spartakiada Seniorów

Dnia 2 czerwca na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych "Zielony Fort" w Rawiczu odbyła się II Spartakiada Seniorów. Organizował tę imprezę Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i UMG Rawicz.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

15 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkołę ukończyło 106 uczniów. Świadectwo z paskiem otrzymał Artur Szczepański z klasy 3w2. To on także zdobył zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

I Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów

W sobotę 3 czerwca w budynku Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu przy Wojska Polskiego 26 odbył się I Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Miejskiej Górce, Jutrosinie i Rawiczu (łącznie 40 uczestników). Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i kreatywność w tworzeniu stylizacji we wskazanych działach.

Czytaj więcej...

Uczniowie III TLG na Dniu Praktyki Logistycznej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

1 czerwca br. w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się konferencja z cyklu „Logmeeting – Spotkania i warsztaty w WSL”, w której uczestniczyli uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik logistyk. Tym razem Uczelnia zaprosiła prelegentów z branży samochodowej, kurierskiej i giełd transportowych. Wśród występujących pojawili się przedstawiciele tak znanych firmy jak: Volkswagen Poznań, Panopa Logistik, DPD Polska, TimoCom.

Czytaj więcej...

Święto Sportu w ZSZ

Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie ZSZ w piątek 1 czerwca obchodzili Święto Sportu. Konkurencje sprawnościowe i sprawdzające wiedzę o szkole i patronie ZSZ – Stefanie Bobrowskim, odbyły się w sali gimnastycznej oraz wybranych salach lekcyjnych ZSZ. Przed szkolnymi zawodami poinformowano uczących się w ZSZ o miejscu szkoły w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012 oraz wymieniono najlepsze wyniki tego roku szkolnego..

Czytaj więcej...

Odnawiany nagrobek patrona ZSZ

W piątek 1czerwca 2012 w ramach organizowanego przy okazji szkolnego Święta Sportu Rajdu Patrona uczniowie ZSZ w Rawiczu zadbali o grób patrona. Uczący się w klasach I TB (Joanna Jankowiak, Mateusz Kupczyk) i II TLM (Jakub Dubajło i Mateusz Fogel) wraz z opiekunami p. Darią Jagłą i p. Robertem Wolniewiczem odnowili grób Stefana Bobrowskiego. Znajduje się on na cmentarzu w Łaszczynie. Dużym zaangażowaniem wykazał się uczeń klasy III w1 Patryk Kowalski, który „karcherem” wyczyścił kamienny nagrobek. Pogoda nie pozwoliła na odmalowanie napisu na nagrobku, jednakże w najbliższym czasie i ten element zostanie odnowiony.

Czytaj więcej...

Statystyki

3571633
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
92
368
92
15575
8046
3571633

Twoje IP: 3.85.143.239
Data i godzina: 2019-05-20 06:51:19

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs: „Szekspir w plakacie”

W związku z obchodami 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira w naszej szkole odbył się konkurs na plakat, w którym młodzież próbowała swych sił, by dać odpowiedzi na pytania dotyczące ponadczasowości dzieł angielskiego dramaturga.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie plakatu wykonanego techniką komputerową do dowolnie wybranego dzieła Szekspira.

Wśród nadesłanych prac znalazły się także plakaty wykonane technikami tradycyjnymi, takimi jak farby, kredki, ołówek collage.

Więcej…
Monday the 20th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©