Kronika szkolna, czerwiec 2012r.

Zakończenie roku przy ognisku

26 czerwca uczniowie klasy I TB i I TME z wychowawcami: p. Darią Jagła i p. Jakubem Morysonem, wzięli udział w krajoznawczej wycieczce rowerowej.

Czytaj więcej...

Nowe ławki na boisku szkolnym

W roku szkolnym 2011/2012 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Magdalena Zakrzewska, podjęła, z własnej inicjatywy, próbę wyszukania firmy, która ufundowałaby ławki na boisko szkolne.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w II półroczu roku szkolnego 2011/2012

Drugi semestr roku szkolnego 2011/2012 Samorząd Uczniowski rozpoczął od rozstrzygnięcia konkursu na wykonanie grafitti na boisku szkolnym.

Działacze SU oraz Drużyny Szpiku zorganizowali w naszej szkole Drzwi Otwarte. Przygotowali ulotki promujące szkołę oraz gościli liczną grupę uczniów gimnazjów prezentując Zespół Szkół Zawodowych. Dodatkowo, z własnej inicjatywy, przewodnicząca SU znalazła sponsora, firmę „Somapol”, który ufundował deski na wykonanie ławek na boisko szkolne.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego w ZSZ

W piątek 29 czerwca, już w wakacyjnych nastrojach, uczniowie i grono pedagogiczne pożegnali rok szkolny 2011/2012. Piękna pogoda sprzyjała rozmyślaniom o wakacjach.

Dyrektor ZSZ, Krzysztof Jarosz, przy tej okazji przypomniał najważniejsze przedsięwzięcia szkoły i konkursy, w których brali udział uczniowie ZSZ. Dziękował nauczycielom za serce włożone w swą pracę, a uczniom za wyniki i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...

Odbiór świadectw dojrzałości

Świadectwa dojrzałości można odbierać w dniu 29 czerwca 2012 r. od godz. 12.00 do 12.30.

Wizyta niemieckich przyjaciół z Osnabrück 2012

Już po raz czternasty, w dniach 11-16 czerwca br., okazję do spotkania mieli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i ich niemieccy rówieśnicy z Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück. Piętnastoosobowa grupa uczniów wraz z dwiema nauczycielkami, Moniką Dreier i Sabine Hagemann- przybyła do Rawicza, aby wspólnie realizować projekt uczniowskiej wymiany. Każdy z Niemców mieszkał u polskiej rodziny i mógł poznać w ten sposób nasze zwyczaje oraz kulturę. Dwukrotnie uczniowie spotkali się w jednym z rawickich lokali aby kibicować drużynom polskiej i niemieckiej, co także pozwoliło im się zintegrować i lepiej poznać.

Czytaj więcej...

„Dulska” w Gimnazjum

W ramach promocji naszej szkoły i współpracy z Gimnazjum w Sierakowie 12.06.2012r. uczniowie z kl.I TZ i II TLM ponownie zaprezentowali fragmenty dramatu G. Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej", tym razem swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Czytaj więcej...

II Spartakiada Seniorów

Dnia 2 czerwca na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych "Zielony Fort" w Rawiczu odbyła się II Spartakiada Seniorów. Organizował tę imprezę Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i UMG Rawicz.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

15 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkołę ukończyło 106 uczniów. Świadectwo z paskiem otrzymał Artur Szczepański z klasy 3w2. To on także zdobył zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

I Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów

W sobotę 3 czerwca w budynku Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu przy Wojska Polskiego 26 odbył się I Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Miejskiej Górce, Jutrosinie i Rawiczu (łącznie 40 uczestników). Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i kreatywność w tworzeniu stylizacji we wskazanych działach.

Czytaj więcej...

Uczniowie III TLG na Dniu Praktyki Logistycznej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

1 czerwca br. w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się konferencja z cyklu „Logmeeting – Spotkania i warsztaty w WSL”, w której uczestniczyli uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik logistyk. Tym razem Uczelnia zaprosiła prelegentów z branży samochodowej, kurierskiej i giełd transportowych. Wśród występujących pojawili się przedstawiciele tak znanych firmy jak: Volkswagen Poznań, Panopa Logistik, DPD Polska, TimoCom.

Czytaj więcej...

Święto Sportu w ZSZ

Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie ZSZ w piątek 1 czerwca obchodzili Święto Sportu. Konkurencje sprawnościowe i sprawdzające wiedzę o szkole i patronie ZSZ – Stefanie Bobrowskim, odbyły się w sali gimnastycznej oraz wybranych salach lekcyjnych ZSZ. Przed szkolnymi zawodami poinformowano uczących się w ZSZ o miejscu szkoły w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012 oraz wymieniono najlepsze wyniki tego roku szkolnego..

Czytaj więcej...

Odnawiany nagrobek patrona ZSZ

W piątek 1czerwca 2012 w ramach organizowanego przy okazji szkolnego Święta Sportu Rajdu Patrona uczniowie ZSZ w Rawiczu zadbali o grób patrona. Uczący się w klasach I TB (Joanna Jankowiak, Mateusz Kupczyk) i II TLM (Jakub Dubajło i Mateusz Fogel) wraz z opiekunami p. Darią Jagłą i p. Robertem Wolniewiczem odnowili grób Stefana Bobrowskiego. Znajduje się on na cmentarzu w Łaszczynie. Dużym zaangażowaniem wykazał się uczeń klasy III w1 Patryk Kowalski, który „karcherem” wyczyścił kamienny nagrobek. Pogoda nie pozwoliła na odmalowanie napisu na nagrobku, jednakże w najbliższym czasie i ten element zostanie odnowiony.

Czytaj więcej...

Statystyki

3817500
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
755
989
1744
19585
38843
3817500

Twoje IP: 34.229.131.116
Data i godzina: 2020-01-21 21:28:46

Odwiedza nas 22 gości oraz 1 użytkownik.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły startowali z powodzeniem w wielu konkursach matematycznych.

Rozpoczęliśmy „matematyczny” rok szkolny udziałem w Alfiku Matematycznym.

Z licznej grupy uczestników najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy IITTi Piotr Kupczyk, zdobywając wynik: bardzo dobry oraz w nagrodę darmowy udział w konkursie Maks Matematyczny. Jest to zupełnie nowa koncepcja konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Polega na rozwiązaniu dwóch zadań w formie internetowych gier matematycznych.  I tutaj Piotr poradził sobie świetnie zdobywając również wynik: bardzo dobry.

Więcej…
Tuesday the 21st. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©