Kronika szkolna, styczeń 2011r.

Kolędowanie

W dniu 19.01.2011 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego spotkali się, aby śpiewać kolędy w językach obcych. W świąteczny nastrój wprowadził nas występ grupy teatralnej „Katamaran”. Obejrzeliśmy „Jasełka” przygotowane pod opieką pana Piotra Popielasa.

Czytaj więcej...

Rawicka młodzież z wizytą w Sejmie RP.

18 stycznia z inicjatywy nauczyciela Jakuba Morysona, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udali się do Warszawy. Wycieczka ta miała swój główny cel – zwiedzanie gmachu polskiego parlamentu. Odległość, jaka dzieli Rawicz od polskiej stolicy często uniemożliwia uczniom bezinteresowne udanie się do Warszawy. Wyjazd ten był ku temu świetną okazją, a przy okazji umożliwił uczniom zapoznanie się z najważniejszą w naszym państwie instytucją ustawodawczą, jej historią jak i zadaniami. Nad rawicką młodzieżą licząco 36 osób, opiekę sprawowali: Jakub Moryson, ks. Krzysztof Stefański i Rafał Jędrzejak.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W dniu 18.01.2011r we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dwie uczennice reprezentowały powiat rawicki: Dorota Zmuda z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i Amanda Kapała z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Dziewczęta uczą się w klasie III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik. Dorota zawodu uczy się w Zielonej Wsi w firmie J.P.Kortylewscy, A.Danek, natomiast Amanda tajniki cukiernictwa zgłębia w Miejskiej Górce w cukierni „Joker” państwa Buchowskich. Udział w turnieju był dla dziewcząt bardzo dużym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w tak poważnym konkursie.

Czytaj więcej...

POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KROTOSZYNIE

W listopadzie i grudniu uczniowie z klas: 2TME, 2TLg, 2TOŻ, 3TOH, 3TŻ, 3TM, 4TOŚ zorganizowali zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

ZSZ grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

5 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w ZSZ w Rawiczu. Główną atrakcją był mecz piłki siatkowej między rawickimi strażakami a reprezentacją ZSZ (uczniowie i nauczyciele). Uczący się w ZSZ chętnie wsparli akcję, kupując bilety a potem kibicując obu drużynom. W przerwach meczu sekcja z Pakosławia zaprezentowała pokaz jujitsu. Dziewczyny z klas II TE oraz III TLG zaprezentowały układy taneczne. Można było również kupić ciasto, które upiekła w ramach akcji klasa I b TŻ. W organizację imprezy włączyli się uczniowie z Samorządu uczniowskiego, opiekunki SU: M. Jurkowska i K. Świdrak, nauczyciele E. Chorzępa, D. Staśkowiak, I. Kurzawa, M. Świtała, G. Balcerek, V. Kistowka-Lisek oraz I. Marakkala Manage. O oprawę muzyczną imprezy zadbali uczniowie z III TEL.

Czytaj więcej...

Statystyki

3658962
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
69
969
69
22919
26536
3658962

Twoje IP: 18.232.171.18
Data i godzina: 2019-08-26 00:33:19

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Dzień Patrona Szkoły

19 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych  odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof  Jarosz, który podkreślił ważność kultywowania tradycji oraz szacunku do przeszłości i ludzi takich jak Stefan Bobrowski.

Więcej…
Monday the 26th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©