Kronika szkolna, marzec 2010r.

Finał II etapu Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

1 marca 2010 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4) odbył się finał II etapu Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

Czytaj więcej...

X Wielkopolski Konkurs - Nasza Europa

W dniu 3 marca 2010 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się X Wielkopolski Konkurs pt. „Nasza Europa", którego celem jest zainteresowanie tematyką i problematyką europejską w kręgach młodzieżowych oraz aktywne uczestnictwo młodzieży w Unii Europejskiej. Konkurs jest kontynuacją Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, eliminacji powiatowych oraz finału wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

WIELKI KONKURS SŁOWNICTWA edycja 2009/2010

W dniu 4.03.2010r. o godzinie 9.45 w Sali nr 10 odbył się konkurs słownictwa z języka niemieckiego dla uczniów klas I i II naszego Zespołu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pracujących z kursem „Direkt”.

Czytaj więcej...

„Dzień Otwarty” Urzędzie Skarbowym

      Dnia 6 marca 2010 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w „Dniu Otwartym”, zorganizowanym przez Urząd Skarbowy w Rawiczu. Uczniowie klas I – IV Technikum w zawodzie technik ekonomista skorzystali z możliwości zapoznania się ze strukturą oraz zadaniami tej ważnej instytucji.

Czytaj więcej...

GOŚCIE Z OsnabrÜck

W dniach 8-13 marca 2010 r. gościliśmy w naszym Zespole 15 uczniów oraz 2 nauczycieli ze szkoły partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy

20 marca bieżącego roku odbył się rajd rowerowy który zarazem inaugurował działalność Szkolnego Koła Turystycznego Szprycha.

Czytaj więcej...

Skarżypyta

Taki tytuł nosił program artystyczny z którym członkowie Szkolnego Koła Miłośników Kultury wystąpili 26 marca 2010 roku w Przedszkolu nr 1 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu. To już kolejne nasze spotkanie i udział w akcji â??Cała Polska czyta dzieciom??. Zaprezentowaliśmy ?Kłamczuchę??, Skarżypytę??, Lenia, ??Samochwałę i innych bohaterów znanych wierszy. Swój występ wzbogaciliśmy przygotowując prezentację multimedialną. Dzieci mogły oglądać na ekranie swoich ulubionych bohaterów, jak i całe wydania książkowe z fragmentami tekstów, które próbowały samodzielnie czytać. Starszaki z grupy ??Sówek?? i ??Kogucików chętnie włączały się w zabawę.

Czytaj więcej...

Konkurs „Przebij piątkę”

W 2009 roku upłynęło 5 lat od czasu kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Z tej okazji Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zorganizowało konkurs „Przebij piątkę” adresowany do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie zgłoszonych w konkursie szkół mieli za zadanie wykonać pracę ukazującą jaki wpływ wywarło członkowstwo Polski w UE w ich regionie.

Czytaj więcej...

„Szkoła kluczowych kompetencji”

W marcu br. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu podpisał umowę z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie, dotyczącą realizacji Ponadregionalnego programu rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej „Szkoła kluczowych kompetencji”. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji jest liderem projektu, Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu jest natomiast jego beneficjentem.

Czytaj więcej...

Finał konkursu „Akademia księgowego”

30 marca w centrum Edukacji Stowarzyszenia Księgowych w Poznaniu odbyła się Gala wręczenia nagród II edycji Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu. Honorowy patronat nad konkursem objęło Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu rachunkowości.

Czytaj więcej...

Konkurs „Ż jak Żeromski, czyli zmagania żeromszczyków[1]”

30 kwietnia w ZSZ odbył się konkurs który dotyczył znajomości biografii i twórczości Stefana Żeromskiego. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły: I LO z Rawicza, Zespół Szkół z Miejskiej Górki oraz ZSZ z Rawicza.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Zbrodni Katyńskiej

Z okazji 70 rocznicy mordu polskich oficerów w Katyniu, 31 marca odbył się konkurs wiedzy o Zbrodni Katyńskiej. Został on zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Miasto i Gminę Rawicz oraz Zakład Karny w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Statystyki

3571634
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
93
368
93
15576
8046
3571634

Twoje IP: 3.85.143.239
Data i godzina: 2019-05-20 06:53:25

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Byś prawym i uczciwym był człowiekiem...

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu jak co roku uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości na terenie Rawicza, co z pewnością stanowi lekcję patriotyzmu, której wartości i cele kolejno odsłaniały się podczas uroczystości. Polska, pielęgnowana w sercach Polaków przez 123 lata zaborów, wróciła na mapę Europy 11 listopada 1918 roku. Patriotyzm był zawsze uważany za ważną cechę narodową Polaków. Niestety wychowanie patriotyczne utraciło siłę wyrazu w naszych czasach. Dlatego obowiązkiem rodziców, nauczycieli i wychowawców jest wpajanie miłości do Ojczyzny młodym ludziom.

Więcej…
Monday the 20th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©